Poraz rukometašica "Murvice" protiv "Zrinskog"

3. kolo: MURVICA – ZRINSKI  28:34 (8:18)

Crikvenica, 9.1.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Knežević i Tunuković (Vrpolje).

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković, Skorić, Jerčinović 3, Kalčić 9 (1), Filipović 2, Marijeta Lekaj 4 (1), Paurević 4, Mandekić, Dilja Lekaj 3, Debelić 2, Lončarić, Matea Pešut, Nika Car, Matijašić 1. Trener: Mladen Prskalo.
ZRINSKI: Kozjak, Klara Balić, Polak, Gavrić 11 (3), Pajić 2, Vukojević 10, Melani Balić 2, Resman 2, Car 7, Žvorc, Blagus, Šestak, Sencar, Androić. Trener: Goran Mrđen.

Sedmerci: „Murvica“: 3 (2); „Zrinski“ 3 (3).
Isključenja: „Murvica“: 6'; „Zrinski“: 8'.

Vrlo loše odigrano prvo poluvrijeme koštalo je rukometašice „Murvice“ gubitka bodova protiv „Zrinskog“ u sinoć odigranoj zaostaloj utakmici 3. kola 1. HRL. Gošće iz Čakovca predstavile su se kao dobro uigrana ekipa koja igra vrlo dopadljiv rukomet i zasluženo su odnijele bodove iz Crikvenice.
Naše rukometašice su loše ušle u utakmicu, u 10. minuti ekipa „Zrinskog“ je već imala 4 gola prednosti (1:5), a ta je njihova prednost u 20. minuti već narasla na +8 golova (5:13). Domaće rukometašice nisu imale rješenja u napadu, teško su dolazile do izgledne situacije za postizanje gola, a u nekoliko navrata odlično je intervenirala gostujuća golmanica Anja Žvorc. Pokušao je trener Prskalo probuditi ekipu uvođenjem mladih Antonije Matijašić i Dilje Lekaj, međutim ni to nije pomoglo, Čakovčanke su na poluvrijeme otišle s (pre)velikih +10 (8:18).
Drugo poluvrijeme „Murvica“ je odigrala puno bolje, proradio je napad zahvaljujući prije svih Antoneli Kalčić koja je s vanjskih pozicija probijala obranu gostiju. Pridružile su joj se Ana Paurević i sestre Marijeta i Dilja Lekaj, no to nije bilo dovoljno da se dostigne velika prednost gostujućih rukometašica.
U 47. minuti naše rukometašice su smanjile na -5 (21:26), imale su loptu, no onda su im suci svirali sumnjive korake i naznaka mogućeg hvatanja rezultatskog priključka je propala.
Ekipa „Zrinskog“ u čijim su se redovima istakle efikasne Ana-Maria Gavrić i Lea Vukojević je predobra da bi ispustila prednost od 10 golova i njihovoj pobjedi nema zamjerki.

Rukometašice „Murvice“ već u subotu igraju novu prvenstvenu utakmicu protiv „Dalmatinke“ iz Ploča u Gradskoj sportskoj dvorani. Stoga sinoćnju lošu predstavu treba zaboraviti i usredotočiti se na sljedeću utakmicu, jer bodovi za opstanak u ligi su prijeko potrebni.