13. kolo: DUBROVNIK - MORNAR-CRIKVENICA 27:20 (13:8)

Dubrovnik, 23.2.2019. Dvorana Gospino polje. Gledatelja: 200. Suci: Češi (Zagreb) i Županić (Križevci).

DUBROVNIK: Morović, Knez, Brnin 3, Jurić Grgić 5, Putica, Zujić 1, Bušlje, Bevanda 2, Dabelić 5, Srna 4, Janđel, Bašica 1, Barišić, Radić 4, Lončarica 2, Hrtica. Trener: Silvio Ivandija.
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 4, Oroši, Zarev 5, Stanić, Melon 6, Čupić 1, Brozičević, Huljina 2, Turčinov, Car 1, Fran Daskijević, Stupar 1. Trener: Valter Matošević.

Sedmerci: „Dubrovnik“: 3 (1);  „Mornar-Crikvenica“: 5 (3).
Isključenja: „Dubrovnik“: 8', „Mornar-Crikvenica“: 4'.

Rukometaši "Mornara-Crikvenica" krenuli su u subotu u 10 sati put Dubrovnika na gostovanje protiv vodeće momčadi lige. Ukrcali su se u dva kombija koja su vozili Marin Uremović i Kristijan Car i nakon 7 sati vožnje došli su do dvorane u Gospinom polju. Cijelim putem pratila ih je olujna bura, morali su zaobilazno preko Benkovca, zatvoren je bio i most dr. Franje Tuđmana ... Sve te putešestvije naravno učinile su samu pripremu za utakmicu neodgovarajućom, a uz to nisu bili ni u potpunom sastavu.
Ipak dobrim dijelom prvog poluvremena naši rukometaši su bili izjednačeni s domaćinima, premda su na samom početku ostali i bez Stanića kojeg su ukočila leđa i više nije ulazio u igru. Sredinom prvog poluvremena "Dubrovnik" je došao do 5 golova prednosti, zahvaljujući najviše odličnom golmanu Janđelu. Tada stečenu prednost naši rukometaši više nisu uspijevali dostići, a i kad bi se približili na 3-4 razlike sudački par se pobrinuo da se ne dogodi iznenađenje. U samom finišu utakmice domaći su dodatno povećali prednost i došli do uvjerljive pobjede.