Podjela bodova nogometaša "Crikvenice" i "Cresa"

1 - Moreno Merle, NK "Crikvenica"
2 - Glavni akteri jučerašnje utakmice - sudac Vučinić, kapetani Zmajla i Butorac s pomoćnim sucima
3 - Domaći su uzalud tražili jedanaesterac

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

16. kolo: CRIKVENICA - CRES 0:0

Crikvenica, 2.2.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka). Pomoćnici: Šušnjar (Rupa) i Barbić (Rijeka).
Žuti kartoni: Krmpotić, Merle („Crikvenica“).

CRIKVENICA: Stipanov, Brkljača, Svetić (od 46' Mijolović), Nikola Nemetz, Smojver, Krmpotić (od 46' Štemberger), Merle, Prpić (od 81' Kuna), Njegovan, Butorac, Mazzarolli.
CRES: Zmajla, Nikolić (od 87' Malović), Turkalj, Jusufi, Kalanj (od 64' Žarić), Baljak, Crnovršanin, Tarabocchia (od 70' Baždarić), Smolčić, Karlo Zubović (od 81' Tonči Zubović), Cianci.

Nogometaši „Crikvenice“ nisu uspjeli doći do pobjede u jučerašnjoj utakmici 16. kola 4. NL NS Rijeka. Osvojeni bod ih sigurno ne može zadovoljiti, jer očekivanja su bila veća.
Sam početak nije nagovještavao da će utakmica završiti bez golova jer je u prvih 15 minuta Moreno Merle triput bio u šansi za postizanje gola, međutim sva tri puta je gostujući golman Krešimir Zmajla odlično reagirao i njegova se mreža nije zatresla.
Od tada pa do kraja poluvremena gledali smo pozicionu igru između dva šesnaesterca, bez izglednih šansi za postizanje gola.
U sličnom ritmu proteklo je i prvih 15 minuta nastavka, a onda je iz slobodnjaka sa nekih 25 m ozbiljno zaprijetio Kristijan Cianci, no lopta je otišla kraj domaćeg gola.
Najbolju šansu za gol „Crikvenica“ je imala u 71. minuti nakon slobodnog udarca s desne strane lopta se odbila do Ivana Butorca na nekih 12-13 metara od gola. Domaći kapetan je snažno odapeo međutim opet je Zmajla bio na pravom mjestu i obranio njegov udarac.
U 75. minuti domaći su tražili jedanaesterac zbog očitog igranja rukom jednog gostujućeg igrača u kaznenom prostoru, ali sudac Vučinić nije pokazao na bijelu točku.
Zadnjih desetak minuta donijelo je nešto više uzbuđenja na obje strane, dvaput su zaprijetili gosti, najprije je Žarić iz blizine pucao preko gola, a onda je odličan udarac Ciancia opet iz velike udaljenosti efektno obranio Stipanov.
U posljednjim minutama u šansi je bio Njegovan, ali je loše zahvatio loptu i uputio je kraj gola, a nekoliko trenutaka kasnije pokušaj Butorca glavom također nije urodio plodom.
Neriješen rezultat na kraju je najpravedniji, a od naših nogometaša više očekujemo u nastavku prvenstva.
U sljedećem kolu nogometaši „Crikvenice“ gostuju u Rovinju.