Pobjeda nogometaša "Crikvenice" protiv Porečana

3 - Giovanni Casorella
4 - Jeton Imeraj i Mario Alilović

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

8. kolo: CRIKVENICA – JADRAN  2:1 (1:0)

Crikvenica, 19.10.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 70. Sudac: Luka Milković (Viškovo) Pomoćni suci: Robi Kezele (Rijeka) i Ivan Jakovac (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Imeraj (45'), 2:0 Butorac( 49´-11m), 2:1 Mendiković (92') Žuti karton: Brkljača, Matešković, Svetić („Crikvenica“)

CRIKVENICA: Baričević, Brkljača, Preni, Svetić, Matešković, Krmpotić (od 46' Casorella), Štemberger, Alilović (od 70' Mazzarolli), Buršić, Butorac, Imeraj (od 75' Njegovan). Trener: Josip Vukelić.
JADRAN: Pavlić, Leko, Mofardin, Užila, Tomić, Vlizlo (od 88' Najhart), Šegon (od 76' Mendiković), Tikas, Dujanić, Videkić, Radman. Trener: Dalibor Šuran.

Po idealnom vremenu za igru i odlično pripremljenom travnjaku, nogometaši „Crikvenice“ i „Poreča“ odigrali su jučer na Gradskom stadionu utakmicu 8. prvenstvenog kola. Nedostajao je samo veći broj gledatelja da bi ugođaj bio još bolji, ali publike je na nogometnim utakmicama nažalost sve manje.
U prvom dijelu utakmice gosti iz Poreča su bili konkretniji, imali su dvije prilike, ali je domaći vratar Igor Baričević bio siguran i mreža domaćih se nije tresla. U izjednačenoj igri prvu izrazitu šansu za gol domaći su imali u 36. minuti. Najprije je Buršić iz blizine bio u šansi, a onda je u nastavku akcije Krmpotić s petnaestak metara snažno pucao, no njegov je udarac gostujući vratar Pavlić obranio.
„Crikvenica“ je povela u zadnjem napadu prvog poluvremena nakon prodora Brkljače po desnom boku. Brkljača, kojem je ovo inače specijalnost, ubacio je idealan centaršut u gostujući šesnaesterac, na pravom mjestu bio je Imeraj i glavom naciljao desni kut gola „Poreča“.
U drugom poluvremenu domaći su nakon nekoliko minuta povećali vodstvo. U kaznenom prostoru srušen je Butorac i sudac Milković je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Kapetan domaćih sam je izveo jedanaesterac, sigurno je pogodio za 2:0.
Gosti su nakon toga imali laganu terensku inicijativu, a šanse za gol imali su Radman i Vlizlo, no u oba navrata Baričević je zaustavio njihove udarce. U 69. minuti zamalo neprecizan bio je i Videkić, njegov je udarac završio preko gola.
S druge strane dvaput je blizu postizanja gola za domaće bio Casorella, najprije je nakon asistencije Butorca tukao kraj gola, a onda je nakon dodavanja Prenija njegov udarac zaustavio gostujući golman. Najbliže postizanju trećeg gola za „Crikvenicu“ bio je Butorac, u 71. minuti je snažno tukao, ali je njegov udarac odlično obranio golman Pavlić.
U samoj završnici utakmice, na isteku sudačke nadoknade, gosti su smanjili na 2:1. S ruba kaznenog prostora na odbijenu loptu natrčao je Mendiković i pogodio gol kroz „šumu nogu“. Domaći golman Baričević je bio pokriven i nije stigao zaustaviti ovaj udarac te je susret završio s konačnih 2:1 za „Crikvenicu“.
Sve u svemu bila je to vrlo  dinamična i dopadljiva utakmica u kojoj je „Crikvenica“ zasluženo došla do bodova.