Osječani nisu dopustili iznenađenje u Crikvenici

1 - Domagoj Prpić, strijelac gola za "Crikvenicu"

1/16 HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA

CRIKVENICA - OSIJEK 1:5 (0:4)

Crikvenica, 6.10.2020. Gradski stadion. Gledatelja: 600. Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Vidović i Radić (Split).
Strijelci: 0:1 Erceg (9′ - 11m), 0:2 Lončar (15′), 0:3 Mierez (24′), 0:4 Jugović (26′), 0:5 Mišković (47′), 1:5 Prpić (51′). Žuti karton: Matešković („Crikvenica“).
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović (od 83′ Škoro), Šarković (od 83′ Njegovan), Buršić (od 60′ Dan Lagumdžija), Imeraj (od 60′ Buljat), Merle, Matešković (od 14′ Preni), Tin Lagumdžija.
OSIJEK: Ježina, Silva (od 46′ Caro Martinez), Talys, Kleinheisler, Majstorović (od 46′ Tomelin), Jugović (od 46′ Pilj), Erceg (od 69′ Škorić), Mierez (od 46' Mišković), Lončar, Grgić, Vuković.

Priželjkivali su simpatizeri „Crikvenice“ iznenađenje i pozitivan rezultat protiv „Osijeka“ pred ispunjenim tribinama Gradskog stadiona u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa.
Međutim, Osječani su utakmicu shvatili vrlo ozbiljno i riješili su pitanje pobjednika već u 26. minuti. Domaći nogometaši poletno su ušli u utakmicu, ali krila im je podrezao rano primljeni pogodak iz jedanaesterca u 9. minuti. Lopta je u ruku pogodila Mateškovića, a siguran realizator za 0:1 bio je Erceg.
Zagospodarili su prvoligaši terenom, slijedile su njihove dobre kombinacije i već u 15. minuti glavom je pogodio Lončar za 0:2. Uslijedio je potom najljepši potez na utakmici, bomba iz voleja Grgića koja je odsjela na vratnici, a odmah potom Baričević je paradom skinuo udarac Vukovića.
Nova egzekucija glavom za 0:3 uslijedila je u 24. minuti nakon kornera, strijelac je bio snažni Mierez, a već u 26. minuti opet glavom nakon prodora po desnoj strani pogađa Jugović i već je bilo 0:4.
Dojam je da je kod ova dva gola domaća obrana trebala bolje reagirati. Pobojali su se domaći navijači prave rezultatske katastrofe, no do poluvremena više nije bilo golova.
U drugom poluvremenu novi pogodak za „“Osijek“ i ovaj put – glavom! Zabio je Mišković na ubačaj Talysa, opet je gostujući strijelac bio neometan u skoku na petercu.
Slijede dvije šanse „Crikvenice“, Šarkovićev pokušaj odlično je obranio Ježina, no domaći su ipak savladali gostujućeg vratara. Za to se pobrinuo Domagoj Prpić koji se odlično snašao i iz teške pozicije glavom (!) pospremio loptu u mrežu za počasni pogodak domaćina.
Nakon toga splasnuo je ritam igre, Osječani su rutinski održavali rezultat, a uz brojne izmjene na jednoj i drugoj strani utakmica je u finišu poprimila revijalni karakter.
Na kraju iznenađenje se nije dogodilo, nogometaši „Osijeka“ potvrdili su visoku prvoligašku klasu, a naši su nogometaši dobili zaslužen pljesak zadovoljne publike.       .