Odlično drugo poluvrijeme nogometaša "Crikvenice" za pobjedu protiv "Otočca"

1 - Davor Vukelić prima čestitke nakon pobjede protiv "Otočca"
4 - Ivan Butorac
5 - Sanjin Krmpotić, Davor Vukelić i Antonio Mazzarolli

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

27. kolo: CRIKVENICA - OTOČAC 4:1 (0:1)

Crikvenica, 11.5.2019. Gradski stadion. Gledatelja:70. Sudac:Tomislav Frlan (Podhum). Pomoćni suci: Bojan Sobol (Hreljin) i Marko Raguž (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Draženović (19'-11m), 1:1 Štemberger (48'), 2:1 Vukelić (61'), 3:1 Mazzarolli (71'), 4:1 Špoljarić (84'-ag).
Žuti karton: Nikola Nemetz (Crikvenica).
CRIKVENICA: Nikšić, Lukarić (od 88' Svetić), Jakov Nemetz, Nikola Nemetz, Smojver, Matešković, Mazzarolli (od 89' Petrović), Štemberger, Vukelić (od 90' Škoro), Butorac, Krmpotić (od 46' Kuna).
OTOČAC: Krznarić, Benčić (od 66' Marin Smolčić), Draženović, Josip Smolčić (od 69' Špoljarić), Banić, Sladović (od 62' Bunjevčević), Ostović, Bogdanić (od 56' Tonković), Starčević, Krznarić (od 78' Boban), Vidmar.

Zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu nogometaši „Crikvenici“ zabilježili su jučer uvjerljivu pobjedu protiv „Otočca“. Bila je to utakmica sa dva potpuno različita lica naših nogometaša, no na kraju su ipak pokazali ono pobjedničko, koje njihovi navijači žele češće gledati.
Domaći nogometaši su u utakmicu ušli dosta rezervirano tako da su gosti imali laganu terensku inicijativu i dva opasna pokušaja Bogdanića i Ostovića u prvih petnaest minuta.
U 19. minuti „Otočac“ je poveo golom iz jedanaesterca, nakon što se Vidmar sam sjurio pred domaćeg golmana. Srušio ga je Nikola Nemetz, sudac Frlan je opravdano pokazao na bijelu točku, Nikola je zaradio žuti karton, a siguran strijelac za „Otočac“ bio je Draženović.
Poslije primljenog gola Crikveničani se pomalo bude, u 32. minuti nakon lijepe akcije Butorca udarac Krmpotića brani golman Krznarić, a u 40. minuti snažan udarac Vukelića odlazi kraj gola.
U drugom poluvremenu trener „Crikvenice“ Josip Vukelić u igru uvodi znalca Gorana Kunu, dolazi do preslagivanja domaćih u sredini terena i to ubrzo donosi rezultat.
U 48. minuti loptu je na rubu gostujućeg šesnaesterca primio Ivan Butorac koji se odlično lažnjakom oslobodio gostujuće obrane, a onda je idealno proigrao Andreu Štembergera koji je s desetak metara precizno uputio loptu u gostujuću mrežu za 1:1.
Potom su gosti dva puta zaprijetili preko Vidmara i Ostovića ali se rezultat nije promijenio.
Crikveničani su zagospodarili sredinom terena, a odlično su bokove otvarali Mazzarolli i Jakov Nemetz. Nakon njihovih ubačaja dvaput je u šansi bio Davor Vukelić, ali nije uspio postići gol.
Međutim, iz trećeg pokušaja u 61. minuti Vukelić je bio precizan, nakon što je idealnu loptu iz slobodnog udarca u kazneni prostor centrirao Štemberger, Vukelić je bio na pravom mjestu i glavom pogodio za 2:1.
Domaći igraju sve bolje, opet je u šansi bio Vukelić, a u 67. minuti je nakon odlične akcije Butorac pogodio stativu.
U 71. minuti opet je Butorac sjajno proigrao Mazzarollija koji odlično reagira, prebacuje gostujućeg golmana i domaći dolaze do vodstva od 3:1.
Akcije domaćih redaju se kao na tekućoj vrpci pa je tako u 77. minuti zamalo strijelac bio i Matešković.
U 84. minuti je s lijeve strane opet idealnu loptu ubacio Jakov Nemetz nakon čega je Špoljarić pod pritiskom Vukelića skrenuo loptu u vlastitu mrežu, za vodstvo domaćih od 4:1. Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio premda je raspoloženi Davor Vukelić bio blizu postizanju još jednog gola u 87. minuti.
Tako su nogometaši „Crikvenice“ odličnom igrom u drugom poluvremenu došli do zaslužene pobjede i podsjetili na potencijal koji imaju, a on je sigurno veći nego što to plasman na ljestvici pokazuje.

1. GROBNIČAN 26 21 3 2 89:29 66
2. VINODOL 26 13 7 6 39:32 46
3. NEHAJ 26 12 8 6 38:21 44
4. PAZINKA 26 12 8 6 50:35 44
5. BORAC 26 12 7 7 32:24 43
6. NAPRIJED 26 10 9 7 44:34 39
7. ROVINJ 26 11 6 9 36:32 39
8. BUJE 26 10 7 9 43:38 37