9. kolo: MURVICA – BJELOVAR 25:29 (10:13)

Crikvenica, 17.11.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Hunjadi i Zečević (Zagreb).

MURVICA: Antić, Ljubanović, Skorić 5 (3), Jerčinović 4, Kalčić 5, Filipović 1, Marijeta Lekaj 2, Paurević 4, Mandekić, Dilja Lekaj 3, Debelić 1, Matea Pešut, Talan, Nika Car, Matijašić, Krešić. Trener: Mladen Prskalo.
BJELOVAR: Nikšić, Smilčić 3, Pavlović 1, Guskić, Borković 6, Andreja Horvat, Magdalena Horvat, Tvorić, Dragišić 3, Jug, Gavrić, Čagalj 2, Pokopac, Gašparović 1, Mioč 5, Mamić 8. Trener: Hrvoje Cikoja.

Sedmerci: „Murvica“: 4 (3); „Bjelovar“: 0
Isključenja: „Murvica“: 8'; „Bjelovar“: 8'.
Crveni karton: Josipa Paula Jerčinović („Murvica“)

Rukometašice „Murvice“ odigrale su sinoć odličnu utakmicu protiv favorizirane ekipe „Bjelovara“, a možda je to bila i njihova najbolja utakmica otkako se natječu u prvoligaškom društvu. Unatoč porazu možemo im uputiti velike čestitke na borbenosti, htijenju, uloženom trudu, a naposljetku i na prikazanom rukometnom umijeću.
Pred dobro ispunjenim tribinama Gradske sportske dvorane trener Prskalo je utakmicu počeo sa Sarom Mandekić na golu i postavom Jerčinović – Skorić – Debelić – Paurević – Kalčić i Marijeta Lekaj. Gol za otvaranje utakmice i vodstvo postigla je Jerčinović, potom je Mandekić imala dvije obrane i gostujući trener Cikoja je već u u 5. minuti pozvao time-out kod vodstva „Murvice“ od 2:1.
Naše rukometašice igrale su dobro u obrani i raznovrsno u napadu, pa je do 15. minute rezultat bio u egalu. Gošće potom postižu 3 gola za redom, uglavnom iz kontranapada, pa u 18. minuti imaju prednost od 7:10. Tada slijedi serija „Murvice“ od 3 gola (Skorić, Marijeta Lekaj i Jerčinović) i rezultat je u 21. minuti opet izjednačen (10:10).
Igralo se vrlo brzo i atraktivno, a domaće rukometašice ne uspijevaju zatvoriti česte kontre gošći koje u 26. minuti opet odlaze na 3 razlike (11:14). U samoj završnici poluvremena kod rezultata 13:15 „Murvica“ ima napad zadnjih tridesetak sekundi, međutim prebrzo ga završava i Josipa Mamić (koja je u prvom poluvremenu postigla 7 golova) povećava vodstvo „Bjelovara“ na 13:16.
Treba istaknuti da je trener Prskalo u nekoliko navrata burno reagirao na odluke sudaca, posebno kad u nekoliko navrata nisu dosudili probijanje gostujućih rukometašica.

Drugo poluvrijeme gošće su otvorile puno bolje, postigle su 5 uzastopnih golova i digle prednost na 13:21, dok „Murvica“ punih 7 minuta nije postigla gol i to je razdoblje zapravo odlučilo utakmicu.
Trener Prskalo je u 36. minuti pozvao time-out nakon kojeg je u igru uveo mladu šesnaestogodišnju  Dilju Lekaj, Bez imalo respekta prema iskusnijim protivnicama Dilja je s nekoliko briljantnih poteza pokazala svu raskoš svog rukometnog talenta. Nekoliko njenih izvanrednih asistencija, a nakon toga i tri postignuta gola oduševili su publiku i pokrenuli ekipu „Murvice“ koja je počela polako smanjivati vodstvo Bjelovarki.
U 51. minuti na semaforu je bilo 21:26 kad je uslijedila još jedna brza kontra gostujući igračica. U namjeri da zaustave kontru došlo je do sudara Josipe Paule Jerčinović, Dilje Lekaj i gostujuće  igračice, a suci su potom dodijelili izravni crveni karton Jerčinović. Bio je to trenutak koji je definitivno prelomio utakmicu, jer je raspoložena Jerčinović bila jedna od najboljih u domaćim redovima. Kako se sve to događalo neposredno uz klupu „Murvice“ uslijedila  je žestoka reakcija stručnog stožera domaćih na ovu sudačku odluku koja je izazvala i veliko negodovanje publike.
Unatoč svemu domaće rukometašice se nisu predavale i u završnici su dodatno smanjile prednost gošći na -4 gola (23:27), a na samom kraju Ivona Skorić nije iskoristila sedmerac za smanjenje rezultata i utakmica je završila pobjedom „Bjelovara“ 25:29.
I nakon završetka utakmice nastavili su se prosvjedi domaće klupe na sudačke odluke, a mi se ne možemo oteti dojmu da je sudački par „pogurao“ gostujuću ekipu koja je ipak bolja od „Murvice“.
Sve u svemu bila je to jako dobra predstava naših rukometašica protiv renomirane ekipe „Bjelovara“ i izvjesno je da ako nastave igrati na ovakav način sigurno neće imati problema izboriti opstanak u prvoligaškoj konkurenciji.