Novi minimalni poraz nogometaša "Crikvenice"

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

23. kolo: CRIKVENICA – BUJE  0:1 (0:0)

Crikvenica, 21.4.2019. Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Flegar (Rijeka). Pomoćni suci: Balen i Pajić (Rijeka)

Strijelac0:1 Bojić (78´)
Žuti kartoni: Petrović („Crikvenica“); Acquavita („Buje“)

CRIKVENICA: Nikšić, Brkljača, Matija Svetić, Nikola Nemetz, Smojver, Prpić, Mazzarolli, Štemberger (od 73' Kuna), Vukelić, Butorac, Krmpotić (od 56' Petrović). Trener: Josip Vukelić.
BUJE: Melon, Baf (od 71' Bašić), Stević (od 46. Horvat), Favretto (od 24' Bolčević), Krizmanić, Čović, Acquavita (od 90' Čavarović), Bojić, Jašarević (od 61. Jerkan), Valenta, Šoškić. Trener: Dalibor Višković.

Nogometaši „Crikvenice“ poraženi su jučer na Gradskom stadionu protiv „Buja“ čime su pali na pretposljednje mjesto ligaške ljestvice.
Treneru naših nogometaša Josipu Vukeliću sigurno nitko ne zavidi na poslu koji obavlja, iz utakmice u utakmicu „krpa“ sastav iz kojeg nastoji izvući što se izvući može. Tako je bilo i jučer, skoro da je više prvotimaca bilo na tribini nego na travnjaku, a na klupi za rezervne igrače su bila samo tri nogometaša.
U takvim okolnostima u špici crikveničkog napada zaigrao je silom (ne)prilika  Davor Vukelić, a na svoje mjesto u obrani vratio se Dani Smojver.
U prvom poluvremenu gledali smo vrlo dinamičnu utakmicu s nekoliko prilika na obje strane.
Prvi je gostujućem golu u 4. minuti zaprijetio Prpić dobrim udarcem sa 18 metara koji je gostujući golman Melon zaustavio. U 10. minuti u šansi su bili gosti, ali je Bojić bio neprecizan s nekih 5-6 metara od gola. Potom je u 15. minuti Mazzarolli dobro pucao s ruba šesnaesterca ali preko gola, jednako kao i Štemberger nekoliko minuta kasnije. U samoj završnici poluvremena blizu postizanju gola bio je i Vukelić, ali se gostujući golman opet iskazao.
U drugom dijelu najprije je u 5. minuti opet u šansi bio najopasniji gostujući igrač Bojić, no golman Nikšić je obranio njegov udarac.
Sporna situacija dogodila se u 54. minuti, domaći su bili u napadu po desnom boku i nakon ubačaja u kazneni prostor jedan gostujući igrač je u padu loptu zaustavio rukom. Međutim, sudac Flegar procijenio je kako to nije za jedanaesterac unatoč burnim protestima domaćih nogometaša i gledatelja. Pitanje je kakav bi bio daljnji tijek utakmice da je sudac dosudio kazneni udarac za domaću momčad.
U otvorenoj igri s obje strane uslijedilo je potom nekoliko prilika s obje strane, međutim golmani Nikšić i Melon su sigurno odrađivali svoj posao.
Utakmica je riješena u 78. minuti kad je svoju treću priliku za gol iskoristio Bojić. Primio je jednu „ničiju“ loptu na rubu šesnaesterca i nakon „vaganja“ domaće obrane plasirao loptu u donji desni kut gola domaćih, kraj nemoćnog golmana Nikšića.
Pokušali su nogometaši „Crikvenice“ potom doći do izjednačenja, pritisli su gostujući šesnaesterac, ali do kraja utakmice nisu uspjeli postići gol.
Gosti iz Buja tako su došli do 3 boda, međutim utakmica je mogla otići i na stranu naših nogometaša, kojima u drugom dijelu prvenstva baš ništa ne ide na ruku.
Zanimljiva je statistika proljetnog dijela prvenstva u kojem su nogometaši „Crikvenice“ dosad odigrali 8 utakmica u kojima su zabilježili jednu pobjedu („“Pazinka“), tri remija („Cres“, „Mladost“ i „Halubjan“) i četiri poraza („Rovinj“, „Borac“, „Nehaj“ i „Buje“). U tih su 8 utakmica primili samo 8 golova, ali su pritom izgubili čak 18 bodova. Bilo je u tim utakmicama puno nesretnih okolnosti (prisjetimo se „Nehaja“ u prošlom kolu) kojima bi napokon trebao doći kraj. Nogometaši „Crikvenice“ u sljedećem kolu gostuju u Baški protiv susjeda na ljestvici „Vihora“ što je prigoda za popravak lošeg niza i bijeg s pretposljednjeg mjesta.