Novi bodovi rukometaša uoči prvenstvene stanke

1 - Nadzornik Gordan Vukušić i kapetan "Mornara-Crikvenica" Vladimir Matejčić s peharom za drugoligaški naslov prošle sezone

11. kolo: MORNAR-CRIKVENICA  - TROGIR 30:24 (18:13)

Crikvenica, 8.12.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 180. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (iz Vrpolja)

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 5, Oroši, Zarev 1 (1), Stanić 8, Melon, Čupić 4, Huljina 3, Medvedec 3, Car 5, Fran Daskijević, Stupar 1, Dokoza. Trener: Valter Matošević.
TROGIR: Špika 1, Družić, Viljac 1, Piteša 7, Drnasin, Milat 2, Brkan, Trivković, Baković, Pavičić 7, Jakeljić 1, Plazibat 5. Trener: Boris Popović.

Sedmerci:  „Mornar-Crikvenica“:  2 (1),  „Trogir“: 1 (0).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 2'', „Trogir“: 2.

Novom pobjedom ostvarenom sinoć protiv „Trogira“, rukometaši „Mornara-Crikvenica“ usidrili su se čvrsto u sredini ligaške ljestvice. Nakon ove utakmice slijedi stanka, završen je prvi dio prvenstva, a ligaško natjecanje se nastavlja 16. veljače, kad u Crikvenicu dolazi „Metković Mehanika“.
Prije početka jučerašnje utakmice nadzornik Gordan Vukušić je u ime HRS-a predao pehar kapetanu domaćih Vladimiru Matejčiću za osvojeno 1. mjesto u prošlosezonskom natjecanju 2. Hrvatske rukometne lige zapad.
Utakmicu protiv Trogirana trener Valter Matošević je počeo sa sedmorkom – Liridonu Zena na golu, Matija Car, Antonio Stanić, Tomislav Huljina, Tomislav Čupić, Vladimir Matejčić, Robert Medvedec i taj je sastav iznio najveći teret utakmice.
Početak dvoboja donio je uobičajeno ispitivanje snaga, prvih desetak minuta rezultat je bio izjednačen (6:6), a u tom razdoblju se s tri postignuta gola istakao Matejčić. U 12. minuti gosti su zvali time-out kod vodstva domaćih od 8:6, ali, ispalo je na svoju štetu, jer su poslije toga Crikveničani iz minute u minutu počeli dizati prednost.
U 25. minuti već je bio 15:8, a formula za ovaj rezultat je bila standardna – vrlo čvrsta obrana, raznovrsna realizacija napada i Liridonu Zena na golu koji je u tom razdoblju imao više uspješnih obrana. Posebno raspoložen bio je Antonio Stanić, koji je unatoč problemima s laktom, do kraja prvog poluvremena postigao 7 golova.
Na poluvremenu je „Mornar-Crikvenica“ imao prednost od +6 golova (18:13), međutim u nastavak susreta naši rukometaši nisu ušli s očekivanom žestinom pa su gosti napravili seriju od 3 uzastopna gola (uz to što je Zena obranio sedmerac).
Prvi gol u nastavku Crikveničani su postigli u 36. minuti iz sedmerca kojeg je realizirao inače ozlijeđeni Tony Zarev koji je u igru ulazio samo da bi izveo dva sedmerca. Rezultat je tada bio samo dva gola prednosti za domaće (18:16), ali utakmica se ubrzo vratila u očekivani tijek, rukometaši  „Mornara-Crikvenica“ su preuzeli inicijativu i serijom od 5 uzastopnih golova došli do velikih 25:18 u 47. minuti.
Treba istaknuti da je impuls dao odlični golman Liridonu Zena koji je u 40. minuti obranio čisti zicer Pavičiću, nakon čega je krenula serija domaćih.
Zadnjih desetak minuta utakmice naši rukometaši su održavali prednost, utakmica je bila odlučena, a za najveću prednost (30:20) golom izvana pobrinuo se mladi Matej Stupar, koji je uz golmana Frana Daskijevića te Matea Dokozu ušao u igru u završnici utakmice.
U novoj zasluženoj pobjedi „Mornara-Crikvenica“ podjednak doprinos su dali baš svi igrači iz početne sedmorke i nepotrebno bi bilo nekoga posebno isticati. Uostalom, u dosadašnjem dijelu prvenstva se pokazalo da je upravo snaga kolektiva najveća kvaliteta ove momčadi koju odlično vodi trener Valter Matošević.
Poseban dobitak za Klub su igre mladog Matije Cara kojem je trener Matošević ukazao povjerenje i minutažu, što je Matija na najbolji način iskoristio.
Za rukometaše sada slijedi dvomjesečna stanka, za saniranje ozljeda i pripreme za drugi dio prvenstva.