14. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – BIOGRAD  28:25  (11:9)

Crikvenica, 2.2.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci. Derušek (Zagreb) i Pavlović (Varaždin).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 4 (2), Zarev 8 (1), Stanić 3, Čupić 7, Karlo Domijan, Huljina, Brozičević, Matija Car 4, Turčinov, Mijić 2, Fran Daskijević, Ivan Domijan, Stupar, Dokoza.
BIOGRAD: Tomić, Bruno Jeličić 2, Nakić 6, Pribilović 2, Troskot, Kvartuč, Hrvoje Jeličić 12 (1), Duvnjak 3, Sakić.
Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 3 (5); „Biograd“: 1 (3); I
sključenja: „Mornar-Crikvenica“: 10'; „Biograd“: 6'.
Crveni kartoni: Duvnjak, Troskot („Biograd“), Mijić („Mornar-Crikvenica“).

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ pobijedili su jučer u Gradskoj sportskoj dvorani momčad „Biograda“ čime su došli do visokog 5. mjesta na ligaškoj ljestvici.
Pobjeda naših rukometaša nije niti jednog trenutka došla u pitanje, premda je to bila jedna pomalo čudna utakmica. Gosti koji su u Crikvenicu doputovali sa samo 9 igrača igrali su vrlo angažirano, a njihova visoka postava zadavala je u početku dosta problema našim rukometašima. Međutim kad su se adaptirali u napadu utakmica je poprimila očekivani tijek i već u 22. minuti Tony Zarev je iskoristio svoju drugu krađu lopte i poentirao iz kontre za vodstvo Crikveničana od 8:4.
Zahvaljujući golmanu Tomiću koji je obranio sedmerce Stuparu i Zarevu „Biograd“ je smanjio na 9:7, a prije kraja prvog poluvremena i na 10:9, da bi onda u posljednjim trenucima prvog dijela Čupić zabio za 11:9.
U prvih deset minuta nastavka domaći rukometaši su došli do 6 golova prednosti (17:11). Opet je to bio stroj koji polako ali sigurno „melje“ protivnika, svaki je igrač ispunjavao zadatke koje je trebao. Zapaženu ulogu odigrao je Nevio Mijić koji je ušao krajem prvog poluvremena umjesto Stanića.
U 40. minuti gostujući igrač Duvnjak zaradio je treće isključenje i crveni karton, a u 44. minuti direktan crveni karton dobio je Troskot nakon grubog prekršaja na Tomislavu Huljini. Huljina je bio u naletu u kontri kad ga je Troskot oborio, što je za posljedicu imalo ozljedu kuka Huljine, nakon koje domaći pivot više nije ulazio u igru. Umjesto njega ušao je Ivan Domijan, ali je ova situacija poremetila igru domaćih, pa su gosti ubrzo smanjili na -4 (19:15) i nisu se predavali, unatoč tome što na klupi više nisu imali rezervnih igrača.
U razdoblju od 45. do 53. minute igralo se gol za gol, a u tom razdoblju posebno se istakao mladi Matija Car koji je postigao tri važna gola s krila.
U 56. minuti je rezultat bio 26:22 i tada se ozlijedio gostujući pivot Sakić, pa su gosti posljednje četiri minute odigrali sa pet igrača u polju, čime je utakmica konačno odlučena.
U posljednjoj minuti crveni karton dobio je potpuno nezasluženo i Nevio Mijić. Loptom je u glavu pogodio gostujućeg golmana, ali bez ikakve namjere da ga pogodi u glavu, za što su mu suci na opće iznenađenje dosudili isključenje. Situacija poput ove ima nekoliko na svakoj utakmici i ne daju se crveni kartoni, ali sudački dvojac je donio odluku koja je doprinijela da ovu utakmicu okarakteriziramo pomalo čudnom.
Naposljetku, najvažniji su novi bodovi na kontu naših rukometaša, uz nadu da će Tomislav Huljina biti spreman za sljedeću utakmicu koju naši rukometaši igraju za 7 dana u Splitu.