Nova uvjerljiva pobjeda rukometašica "Murvice"

Crikvenica, 1.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Dervišević i Majpruz (Zagreb).

CRIKVENICA: Antić, Kršul 1, Ljubanović, Papić, Skorić 5 (2), Juričić 5, Smoljan 1, Filipović, Debelić 5, Lekaj 7 (1), Mandekić, Matea Pešut, Marta Pešut, Grozdek 2, Tus 3, Butković 3 (1).

SENIA: Tomljanović, Vrkljan 3, Rončević 1, Konta, Bradanović 6 (3), Sučić 2, Katalinić, Nekić 4, Zugan 3, Deželjin 1, Slavković 1, Cvjetičanin, Kren.

Sedmerci: „Crikvenica“ 4 (4); „Senia“ 4 (3).
Isključenja: „Crikvenica“ 10'; „Senia“ 6'.

Rukometašice „Murvice“ došle su do novih bodova pobjedom protiv ekipe „Senije“ u utakmici u kojoj opet nije bilo nikakve rezultatske neizvjesnosti. Gošće iz Senja držale su se u egalu do 10. minute, a onda je iz minute u minutu rasla prednost „Murvice“. Domaće igračice su igrale vrlo dobro u obrani, Senjanke nisu imale rješenja u napadu i do poluvremena je već bilo 17:10. U ovom razdoblju istakla se Marijeta Lekaj efikasnom igrom u napadu, postigla je 5 golova. Nastavak je donio sličnu priču, polovicom drugog poluvremena „Murvica“ je imala dvocifrenu prednost (21:11) i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom utakmica završiti. Treba istaknuti da su glavni posao odradile Skorić, Juričić, Debelić, Lekaj, Tus i Butković koje su igrale skoro pedeset minuta, a onda je trener Prskalo dao priliku igračicama koje manje igraju, tako da je utakmicu završila sedmorka: Marta Pešut, Kršul, Ljubanović, Papić, Smoljan, Grozdek i Matea Pešut. Veću minutažu imale su Kristina Grozdek i Iris Smoljan i iskoristile su je odigravši sasvim dobru utakmicu. Protiv „Senije“ u igru nije ulazila ozlijeđena Petra Filipović, no očekuje se da će biti spremna za nedjeljni susret koji rukometašice „Murvice“ igraju protiv ekipe „Rudara“ u nedjelju, također u Gradskoj sportskoj dvorani.

1. IVANIĆ 14 13 1 0 447:309 27
2. MURVICA 14 13 1 0 431:316 27
3. LOKOMOTIVA 2 14 10 1 3 411:278 21
4. RUDAR 14 9 0 5 358:330 18
5. ZAMET 2 14 8 1 5 402:359 17
6. SAMOBOR 14 7 0 7 317:347 14
7. SISAK 14 6 0 8 356:376 12
8. SLOGA 14 4 0 10 325:381 8