3 - Rukometaši "Mornara-Crikvenica" izlaze na parket prije utakmice

16. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – RIBOLA KAŠTELA 31:28 (16:17)

Crikvenica, 16.3.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zagreb).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 4, Stanić, Čupić 5, Turčinov, Huljina 1, Zarev 8, Car 6, Brozičević, Mijić 3, Fran Daskijević, Domijan, Stupar 4 (4), Prpić, Dokoza. Trener: Valter Matošević.
RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Ilić 2, Milas, Pavlov, Ivanda, Krokar 6, Javorčić, Papić 6, Bujas 7, Milinović, Kovačević 1, Šegrt, Ivanišević 1 (1), Vujičević 2, Fistonić 3, Mikas. Trener: Davor Bujas.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 5 (4); „Ribola Kaštela“: 4 (1);
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 6'; „Ribola Kaštela“: 6'.

Bez imalo ustezanja možemo reći kako bi rukometaši „Mornara-Crikvenica“ sada bili u borbi za prvo mjesto i ulazak u Premier ligu, da na startu prvenstva nisu doživjeli nekoliko nesretnih poraza.
Potvrdu ovoj konstataciji nalazimo nakon sinoćnje nove odlične predstave naših rukometaša, u kojoj su u žestokoj utakmici, nakon velike borbe, pobijedili momčad „Ribole Kaštela“.
Gosti iz Kaštel Gomilice predstavili su se kao jedna od najboljih (ako ne i najbolja) momčad koja je ove sezone gostovala u Crikvenici, ali do pobjede nisu mogli. Naši su rukometaši bili bolji.
Od samog početka krenulo se vrlo žustro, sa čvrstim obranama na obje strane i napadačkim akcijama u kojima je sijevalo na sve strane. U standardnoj postavi „Mornara-Crikvenica“ umjesto nezaliječenog Antonija Stanića počeo je Nevio Mijić, zaigrao je i Tomislav Huljina unatoč problemima s kukom.
Gosti su bolje otvorili utakmicu, u 5. minuti su imali +2 (2:4), no onda su domaći preuzeli inicijativu i u 16. minuti je na semaforu bilo 9:7. Nakon toga je u 21. minuti prednost opet otišla na stranu gostiju (10:11) i utakmica je bila vrlo izjednačena. Potom se vodila rovovska bitka s dobrom realizacijom napada, golmani nisu imali previše obrana.
U samoj završnici prvog poluvremena gosti su se odvojili na 2 gola razlike (15:17), da bi u zadnjoj sekundi raspoloženi Tony Zarev svojim petim golom u prvom poluvremenu smanjio na 16:17.
Drugo poluvrijeme domaći rukometaši su otvorili furiozno, postigli su četiri uzastopna gola, najprije Mijić s krila, onda Car iz kontre, potom Matejčić izvana i onda opet iz kontre mladi Car. Uz to je Zena obranio sedmerac Bujasu i „Mornar-Crikvenica“ je u 35. minuti imao vodstvo od 20:17.
No, momčad „Ribole Kaštela“ je u sljedećih desetak minuta uspjela opet doći do izjednačenja, u 43. minuti je bilo 23:23 i utakmica je bila potpuno otvorena. Vrlo važan gol potom zabija Mijić za 25:24, potom nakon nekoliko vezanih obrana Zene iz kontri poentira Zarev i domaći opet imaju prednost (27:25).
Gosti su šansu za preokret imali u 49.minuti kad su imali igrača više (Čupić je zaradio 2 minute zbog prigovora), ali jedino su uspjeli smanjiti na 27:26.
Nakon toga su naši rukometaši postigli 4 gola za redom (dvaput Car iz kontri, Huljina i Zarev) čime su došli do velikih +5 u 56. minuti što gosti više nisu mogli dostići. „Točku na i“ nove velike pobjede crikveničkih rukometaša stavio je obranom sedmerca Fran Daskijević u 57. minuti, a gosti su do kraja samo smanjili konačni rezultat.

Na kraju ovog izvješća opet se javlja problem – koga istaknuti u ovoj velikoj pobjedi, kad su baš svi ugradili veliki doprinos. Ipak, naglasimo kako je trener Valter Matošević od sastava kojem prije prvenstva mnogi nisu previše vjerovali napravio moćan rukometni stroj od kojeg strepe sve momčadi u ligi.
Kako ne istaknuti doprinos najstarijih Tomislava Čupića i Tomislava Huljine koji su „kičma“ ove momčadi, sjajnog Liridonua Zenu na golu koji i kad mu loše krene opet to vrati obranama kad je najpotrebnije, uvijek pouzdanog kapetana Vladu Matejčića, silnu energiju Tonyja Zareva koja daje novu dimenziju ovoj momčadi, Antonija Stanića koji i ozlijeđen daje sve od sebe te Nevija Mijića koji je pravo otkriće u nastavku prvenstva.
Za kraj smo ostavili najmlađe – Matiju Cara koji na krilu igra poput rutinera i jedan je od najefikasnijih u momčadi, Mateja Stupara realizatora sedmeraca i Frana Daskijevića koji kvalitetno zamjenjuje Zenu na golu.
A podsjetimo da ovoj ekipi nedostaje i sjajni šuter Teo Daskijević čiji se povratak nakon ozljede uskoro očekuje.
Možda sve ovo zvuči poput hvalospjeva, ali svi koji su sinoć bili u dvorani znaju da u ovom tekstu uopće nema pretjerivanja.