Nogometaši poraženi u Kraljevici

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

15. kolo: KRALJEVICA - CRIKVENICA 3:0 (2:0)

Kraljevica, 8.4.2023. Igralište Milana Ružića Minte. Gledatelja: 100. Sudac: Rožman. Pomoćni suci: Marušić i Batušić.
Strijelci: 1:0 Filip Znamenaček (30'), 2:0 Mohorić (40' - 11m), 3:0 Mendrila (85')
Žuti kartoni: Petrinović, Mohorić ("Kraljevica"), Mišljenčević, Vidović ("Crikvenica")

KRALJEVICA: Božičković, Burul, Mendrila, Petrinović, Mohorić (od 89' Marković), Filip Znamenaček (od 89' Šupraha), Stanišić (od 69' Paljokaj), Borna Znamenaček, Depeder, Sotošek (od 62' Čabrijan), Kocijan.
CRIKVENICA: Župić, Ribarić, Grbac, Jefferson, Krmpotić, Hrmić (od 67' Čorak), Smolčić, Petar Vidović (od 87' Domagoj Vidović), Filipović (od 46' Škoro), Mišljenčević, Deželin (od 46' Bezerra).

Na igralištu Milana Minte Ružića na Oštru snage su odmjerili nogometaši "Kraljevice" i "Crikvenice" u sklopu 15. kola 3. HRL - zapad. Dvije momčadi iz susjednih gradova u kojim je uspješno igrao legendarni Minta, Bogom dani nogometni talent, koji je kasnije igrao kao stožerni igrač u prvoj momčadi "Rijeke", bio je reprezentativac Jugoslavije, a karijeru je završio u inozemstvu, igrajući u Belgiji i Nizozemskoj . Nažalost, Minta je preminuo prije devet godina, ostavivši iza sebe sva životna i vrhunska športska djela.
Sama utakmica rezultatski je zasluženo pripala domaćinu koji je u prvom poluvremenu bio bolji i konkretniji od na ovoj utakmici nevidljivog i blijedog gosta . No, uz svo slabo izdanje "Crikvenice" pitanje je kako bi se rezultat odvijao da je u 5. minuti Krmpotić bolje reagirao pred golom domaćina, ili u 27. i 35. minuti Jefferson koji je sam jurio prema golu i poslao oba puta loptu pored vratnice.
Domaćin je krenuo žestoko i već je u 1. i 4. minuti zadao mnogo muke golmanu Župiću koji pravovremeno spašava svoja vrata. Nerješiva enigma za goste bio je lijevokrilni napadač Jakov Mendrila i uz bok njemu brzonogi lijevi branič Paulo Kocijan, koji su bili tvorci prva dva pogotka. Najprije je Mendrila bijegom po lijevoj strani u 30. minuti stvorio idealnu priliku koju nije propustio realizirati Filip Znamenaček za vodstvo domaćina, da bi deset minuta kasnije po istom receptu i na sličan način prošao Kocijan, kojeg nepropisno zaustavlja obrana "Crikvenice", po sucu - za kazneni udarac. Siguran realizator za vodstvo od 2:0 bio je Mohorić. U 43. minuti domaći stoper Borna Znamenaček iz idealne pozicije šalje glavom loptu preko gola.
Na početku drugog poluvremena dogodila se incidentna situacija. Naime, na intervenciju pomoćnog suca glavni sudac traži od organizatora utakmice da isprazni tribinu na kojoj se nalazila većinska navijačka skupina iz Crikvenice i navijačka skupina "Matkovići", što se i dogodilo, da bi nakon petnaestak minuta iz Rijeke došla interventna policija i odvela dvojicu navijača iz skupine "Matkovići".
U drugo poluvrijeme gosti su ušli u igru otvoreno što će domaćinu dati više prostora za kontranapade. Tako već u 49. minuti najbolji pojedinac susreta Jakov Mendrila izlazi sam pred Župića, koji spašava sigurni gol. Možda su gosti mogli više dobiti u 65. minuti kada je na rubu šesnaesterca srušen Jefferson, no glavni sudac je bio mišljenja kako je prekršaj za slobodni, a ne kazneni udarac.
Gosti sve više igraju prema naprijed tražeći pogodak, što koristi domaćin i brzonogi Mendrila u 78 minuti iz idealne pozicije puca preko gola, ali u 85. minuti majstorskim lobom matira solodnog golmana Župića za konačni rezultat od 3:0 . Do kraja utakmice mogao je domaćin povećati vodstvo preko Čabrijana u 90. i 91. minuti kada je pogodio vratnicu.
Iduće 20. kolo "Crikvenica" je domaćin "Pomorcu" iz Kostrene.