Nika Manestar i Carla De Carina pobjednice "Betinske regate"

Odlične rezultate postigle su jedriličarke „Vala“ na 45. „Betinskoj regati“ održanoj prošlog vikenda na otoku Murteru. Nika Manestar osvojila je prvo mjesto u klasi Laser radial, a Carla De Carina je bila najbolja u klasi Laser 4.7.
Uz njih na pobjedničko postolje stao je i jedriličar „Vala“ Frano Šestan koji je zauzeo 2. mjesto u klasi Laser radial.
Puno peha imala je Ursula Balas koja je nakon brojnih nedaća s opremom (pucanje dijelova jarbola) na kraju zauzela 7. mjesto u ovoj klasi. Dobar rezultat postigla je i Nika Udovičić plasiravši se na 4. mjesto u klasi Laser 4.7. Crikveničke jedriličare je u Betini vodio trener Sven Katnić.
„Betinska regata“ jedna je od najdugovječnijih regata na Jadranu i jedna od najpopularnijih ljetnih regata na srednjem Jadranu na kojoj su se okupili jedriličari u klasama Optimist (40 natjecatelja), Laser 4.7 (7 natjecatelja) i Laser radial (15 natjecatelja).
Ovom regatom završio je državni kamp laseraša koji je na Betini počeo 1. kolovoza, a sljedećeg vikenda za laseraše je na rasporedu Prvenstvo Hrvatske koje se održava u Splitu.