5. kolo: UDARNIK – MURVICA 28:28 (19:15)

Velika Gorica, 21.10.2023.  GSD Velika Gorica. Gledatelja: 84. Sutkinje: Klara Petričević i Ana Sikavica (Koprivnica).

UDARNIK: Jurić 1, Kontrec 3, Vincek 5, Bajkuša, Antonić, Štefan, Haramina 1, Hrnčić, Butković, Jambrešić, Dunđerović, Gvardiol 3, Vrabelj, Laco 7(4), Papić 3, Mostarlić 5.
MURVICA: Toskić, Dugonjić, Ljubanović, Matičić 7, Stipčić 2, Skorić 8 (6), Mandekić, Tomić, Dorčić 1, Lončarić 6, Samardžić, Jerković 1, Car 3.
Isključenja: Udarnik: 4', „Murvica“ 8'.
Sedmerci: „Udarnik“: 8 (4), „Murvica“: 6 (6).

Rukometašice „Murvice“ osvojile su važan bod u gostima u Velikoj Gorici, protiv vodeće ekipe lige „Udarnika“.
Vratile su naše rukometašice samopouzdanje nakon dva visoka poraza (protiv „Ivanića“ i „Lokomotive“) i uspjele ostati neporažene, premda su bile vrle blizu i osvajanju punog plijena. Dvije minute i deset sekundi prije kraja imale su 2 gola prednosti (26:28), da bi rukometašice „Udarnika“ izjednačile 30 sekundi prije završetka utakmice za konačnih 28:28.
Ključ uspjeha leži u dobroj obrani u drugom poluvremenu, ističe trener „Murvice“ Ramiz Džekić, pri čemu su veliki doprinos dale golmanske obrane Sare Mandekić i Elle Toskić.
U napadu su se istakle efikasne Jelena Matičić i Marija Lončarić. U sljedećem kolu „Murvica“ u Crikvenici igra protiv „Samobora“.