"Mornar" izgubio od "Trsata" u prvoj utakmici drugog dijela prvenstva

2 - Tomislav Čupić i Armen Mutiši koji je zaradio diskvalifikaciju u 24. minuti

Crikvenica, 19.2.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 120. Suci: Kasunić i Nikolovski (Karlovac).

MORNAR: Zena, Matejčić 3, Čupić 3, Jurić 1, Albin Mutiši, Britvić, Bilobrk 2, Armen Mutiši 1, Car, Mijić 5, Mrakovčić 7 (3), Oroši, Knežević, Domijan 2.

TRSAT: Anton Katić 2, Jerčinović 1, Prpić, Pavletić, Škorić, Žepina 13 (2), Memić 2, Zakšek, Ujević, Kavran 4, Ivo Katić 1, Polić 4.

Sedmerci: „Mornar“: 5 (4), „Trsat“: 3 (2),
Isključenja: „Mornar“: 14', „Trsat“: 8 minuta. Diskvalifikacije: Mutiši (23'), Žepina (53'') .

Obistinile su se prognoze Tomislava Čupića da će utakmica protiv „Trsata“ biti vrlo teška za momčad „Mornara“. Premda sam početak utakmice nije ukazivao na loš rasplet za Dramaljce koji su u utakmicu ušli vrlo motivirano. „Mornar“ je odigrao odličan početak utakmice i u 10. minuti je imao vodstvo od 6:2. Matejčić i Čupić su držali konce igre u napadu, a obrana je dobro funkcionirala. Onda je uslijedilo razdoblje od 10. do 26. minute u kojem domaći nisu postigli niti jedan gol, pa su gosti preokrenuli rezultat i došli do vodstva od 6 razlike (6:12). Da nevolja bude veća nesmotreno i nesportski je na odluke sudaca reagirao Armen Mutiši, pa je u 24. minuti zaradio diskvalifikaciju. U zadnjih 5 minuta prvog poluvremena Dramaljci su se malo pribrali pa su s dva uzastopna gola Mijića smanjili rezultat na 10:13.

Na poluvremenu su rukometaši „Mornara“ uspjeli konsolidirati redove, pa su tako do 35. minute uspjeli uloviti rezultatski priključak (14:15). Sljedećih 10 minuta igra se vrlo borbena i izjednačena utakmica „gol za gol“ s jedne i druge strane uz stalnu prednost Trsaćana, da bi u 44. minuti Mate Bilobrk s krila izjednačio na 19:19.
S jedne i druge strane bilo je puno (opravdanih) primjedbi i reakcija na odluke sudačkog para, pa se s puno nervoze i grešaka ušlo u samu završnicu utakmice. Dramaljci od 46. minute igraju s dva igrača manje, što gosti koriste i odvajaju se na 2 razlike (20:22 i 21:23). Međutim s dva gola Mrakovčića u 51. i 53. minuti "Mornar"  opet dolazi do izjednačenja (23:23). Diskvalifikaciju zbog nesportskog poteza u 53. minuti dobiva i najbolji igrač gostiju Marino Žepina koji je dotad postigao čak 13 golova. Ali, tu situaciju igrači „Mornara“ ipak ne koriste, pa golovima Memića i Katića gosti odlaze na 23:25. Mrakovčić smanjuje na 24:25 u 56. minuti i to je bilo sve što su Dramaljci uspjeli napraviti do kraja utakmice. Uslijedio je pad koncentracije domaćih u samoj završnici u kojoj je Dario Polić potvrdio pobjedu „Trsata“ 24:27.
Bila je to prava „muška“ utakmica koju su Dramaljci mogli pobijediti, ali namjerili su se na jako dobru momčad „Trsata“ koja je na kraju zasluženo došla do bodova.