Mauro Veljačić predvodio mlade Crikveničane do pobjede

2. kolo: CRIKVENICA - PAZIN 97:81 (11:18, 29:14, 26:15, 31:34)

Crikvenica, 18.10.2019. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Gledatelja: 120. Suci: Pavelić, Miletić i Matek (Rijeka).

CRIKVENICA: Koščić, Veljačić 28, Sven Car 15, Jurić 9, Mandžuka 6, Vilušić, Đipalo 8, Svetić 5, Sviben 4, Tomas 14, Šulentić 6, Danijel Car 2. Trener: Zoran Dragojević.
PAZIN: Erik 17, L. Krulčić 8, M. Krulčić 20, Ančić, Levak 6, Daus 13, Ivančić, Kovačić, Fabris 4, Bobanović 13. Trener: Damir Ćus.

U dobro ispunjenoj dvorani OŠ Zvonka Cara sinoć su košarkaši "Crikvenice" pobijedili momčad "Pazina" s visokih 16 koševa razlike. Mladu momčad "Crikvenice", kojoj je ovaj put nedostajao Ivor Benić, do pobjede je predvodio sjajni Mauro Veljačić. Nakon 8 sezona Mauro se vratio u matični klub i zorno pokazao kvalitete prvoligaškog košarkaša.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, mladi Crikveničani u petorci Mandžuka, Sven Car, Sviben, Tomas i Šulentić, bili su pomalo impresionirani ambijentom i napravili su dosta grešaka, što su gosti iskoristili da dođu do vodstva od 10:0. Nakon time-outa i ulaska u igru Maura Veljačića situacija na parketu se stubokom promijenila, domaći su preuzeli inicijativu i do kraja prvog poluvremena došli do prednosti od 8 koševa (40:32). Veljačić je bio nezaustavljiv za gostujuću obranu, u prvom poluvremenu je uz tri pogođene trice ukupno postigao 20 poena.
Početkom drugog poluvremena Veljačić, kojeg su čuvali i po dvojica, usmjerio je svoju igru na razigravanje svojih suigrača, što su oni odlično iskoristili. Tricama Tomasa (ukupno 3) i Šulentića (2) te boljom igrom Svena Cara i Đipala prednost "Crikvenice" narasla je do kraja treće četvrtine na 19 koševa prednosti (66:47). U zadnjoj četvrtini košarkaši "Crikvenice" dobrim skokom u obrani i brzom tranzicijom nisu dopustili gostujućim igračima da im se rezultatski približe i ugroze njihovo vodstvo, pa je utakmica završila s konačnih 97:81.
Bilo je pravo zadovoljstvo gledati mlade crikveničke košarkaše i ako ovako nastave mogla bi im biti pretijesna dvorana osnovne škole.