Kuglači na začelju ljestvice nakon poraza od "Goranke"

11. kolo: GORANKA – CRIKVENICA 5:3 (3367:3343)

Ravna Gora, 1.2.2020. Kuglana SPC Goranka. Sudac: Davorin Krmpotić.

Robert Skok – Igor Todorović/Igor Kalafatić 1:0 (612:504)
Dalibor Podobnik – Bore Juričević 0:1 (536:576)
Zlatko Burić – Sanjin Jelovac 0:1 (533:597)
Mario Jakljević – Radislav Ružić 1:0 (565:537)
Sanjin Ruppe – Kristijan Jelovac 0:1 (532:572)
Dejan Pezerović – Dragan Stipeč 1:0 (589:557)

U vrlo izjednačenoj 1. hrvatskoj kuglačkoj ligi - jug svaki gubitak bodova nosi značajan pomak na ljestvici, pa su se tako kuglači "Crikvenice" nakon remija protiv "Istre" i subotnjeg poraza protiv "Goranke" našli na samom začelju. Zadnje mjesto sigurno nije pravi pokazatelj vrijednosti naših kuglača, ali splet okolnosti je takav da će se u sljedećim utakmicama morati itekako voditi računa o svakom setu.
Naši kuglači ne igraju loše, pa su tako i na "teškoj" kuglani u Ravnoj Gori postigli dobar rezultat, kao rijetko koja gostujuća momčad, ali poklopilo se da su i domaći imali svoj dan i bili još bolji.
U prvom bloku do boda je za "Crikvenicu" došao Bore Juričević, dok je za "Goranku" bod osvojio njihov najbolji igrač Robert Skok. Skoku nije mogao parirati Igor Todorović, a ni Igor Kalafatić koji ga je zamijenio nakon drugog seta. Tako je nakon prvog bloka bilo 1:1, ali i + 68 čunjeva za "Goranku.
U drugom bloku odlično je za "Crikvenicu" odigrao Sanjin Jelovac, srušivši 597 čunjeva. Bila je to vjerojatno Sanjinova najbolja partija u dresu "Crikvenice" uopće. Radislav Ružić nije bio tako dobar, pa su nakon drugog bloka momčadi bile poravnate (2:2) uz prednost od 32 čunja za domaće.
U trećem bloku bilo je sve otvoreno i u jednom je trenutku prevaga bila na strani "Criikvenice". Ali do boda je došao Kristijan Jelovac, dok Drago Stipeč nije i "Goranka" je zbog ukupno većeg broja srušenih čunjeva došla do pobjede rezultatom 5:3.
Kuglači "Crikvenice" i "Goranke" sastaju se i u finalu županijskog Kupa, pa našim kuglačima ostaje nadati se da će se Goranima revanširati u tom natjecanju.