Košarkaši "Crikvenice" +30 protiv prošlosezonskog prvaka

3. kolo: CRIKVENICA – RUDAR  79:49 (25:17, 11:12, 22:5, 21:15)

Crikvenica, 2.11.2018. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Suci: Golić, Baki i Rumora.

CRIKVENICA: Domijan 5, Bojan Šamanić 11, Car 4, Đipalo, Mandžuka 2, Matija Šamanić 9, Modrić 2, Sviben, Benić 8, Protega 24, Cvitković 14. Trener: Zoran Dragojević.
RUDAR: Milivojević 10, Nadarević 3, Molnar 9, Ravnić, Mladenov 6, Elbl, Bobanović 12, Pozderović, Mohorović 4, Đerman 5. Trener.: Goran Šućurović.

Trice: „Crikvenica“: 9 (Protega 5, Matija Šamanić 3, Bojan Šamanić 1); „Rudar“: 3 (Mladenov 2, Milivojević 1).

Lakše od očekivanog do pobjede su došli košarkaši „Crikvenice“ u ogledu protiv prošlosezonskog ligaškog prvaka „Rudara“ iz Labina.
Ali, nije tako izgledalo na početku utakmice, nakon prve 4 minute na semaforu je stajalo 0:8. Iznenadili su Labinjani domaće zonskom obranom u kojoj je središnju poziciju držao 216 cm visoki Bobanović, tako da je reket gostiju bio zatvoren, a domaći izvana nisu pogodili ništa.
Uslijedio je pravovremeni tim-out trenera Dragojevića nakon čega se situacija na terenu potpuno promijenila. Puno brži protok lopte u napadu doveo je do izrađenih pozicija za šut košarkaša „Crikvenice“, što odlično koristi najbolji igrač utakmice Denis Protega. S dvije trice i realizacijom kontre Protega izjednačava rezultat na 8:8 i od tada „Crikvenica“ preuzima potpunu dominaciju na terenu. Na kraju prve četvrtine domaći imaju 8 koševa prednosti (25:17), a tu prednost nakon igrački izjednačene druge četvrtine zadržavaju i na poluvremenu (36:29).
U trećoj četvrtini košarkaši „Crikvenice“ odigrali su vrlo kvalitetnu pokretljivu i agresivnu obranu, pa košarkaši „Rudara“ punih 7 minuta nastavka nisu postigli koš. U 27. minuti rezultat je bio 49:29 i utakmici je bila praktički riješena. U zadnjoj dionici domaći su rutinski kontrolirali rezultat, a trener Dragojević je u igru uveo sve igrače osim Svibena.
Najbolji u sastavu „Crikvenice“ bio je Denis Protega, istakao se i mladi centar Dario Cvitković, a dobre role odigrali su Bojan Šamanić i Ivor Benić.
Košarkaši „Crikvenice“ u ovoj su utakmici izgledali dobro, za razliku od gostiju koji su u odnosu na prošlu sezonu bili neprepoznatljivi.