Još jedna dobra utakmica rukometašica "Murvice"

1 - Rea Jelenović
2 - Kristina Grozdek
3 - Antonija Butković

Rukometašice „Murvice“ doživjele su sinoć poraz protiv ekipe „Osijeka“, u utakmici čiji se konačni ishod rješavao u posljednjoj minuti utakmice. Da je bilo malo više koncentracije u samoj završnici, pa i sportske sreće, mogle su dohvatiti pozitivan rezultat.  Međutim, to ne znači kako rukometašice „Osijeka“ nisu zaslužile pobjedu, bile su u vodstvu tijekom čitavog susreta i mirnije su odigrale posljednje minute susreta.
Naše rukometašice se nijednog časa nisu predavale, stalno su bile nadomak izjednačenju, ali unatoč izuzetnoj borbenosti i htijenju nisu uspijevale anulirati vodstvo Osječanki i preokrenuti tijek susreta.
Ključni trenutak utakmice dogodio se u 22. minuti kad je u jednom sudaru ozlijeđena Antonija Butković kod rezultata 8:9. Antonija je iznesena s terena, više nije ulazila u igru, pa je ionako tanka mogućnost rotacije trenera Ramiza Džekića dodatno smanjena. Antonijina ozljeda koljena ne izgleda dobro, nakon utakmice je otišla u lovransku bolnicu, nadajmo se kako će se brzo oporaviti.
Nakon ove situacije gošće su u sljedećih 5 minuta došle na najveću prednost od +4 gola (10:14), da bi se na poluvrijeme otišlo vodstvom „Osijeka“ 12:15.
Prednost od 4 gola razlike gošće su držale do 36. minute (13:17), a onda su naše rukometašice nakon dvije brze realizacije Ree Jelenović u 37. minuti uspjele uhvatiti priključak i doći na 16:18.
Gotovo fanatičnom borbenošću i vrlo agresivnom 5-1 obranom držale su utakmicu u egalu, pa se u zadnjih 5 minuta ušlo s minimalnim vodstvom Osječanki 25:26. Sljedeće tri minute ni jedna ekipa nije uspjela postići gol, istakle su se vratarke na obje strane, a onda su gošće 80 sekundi prije kraja povećale na 25:27.
Uzvratila je golom iz sedmeraca Rea Jelenović, pa je 40 sekundi prije kraja ekipa „Osijeka“ imala gol prednosti 26:27 i posjed lopte. U pokušaju da osvoje loptu domaće rukometašice su morale riskirati, otvorio se prostor pa su 16 sekundi prije kraja napravile sedmerac. Iskusna Dora Lacković bila je sigurna iz sedmerca i postavila je konačnih 26:28 za pobjedu „Osijeka“.
Unatoč porazu rukometašice „Murvice“ odigrale su dobru utakmicu, a posebne čestitke zaslužuju za borbenost i htijenje koje su pokazale. U izuzetno visokom ritmu gotovo cijelu utakmicu odigrale su Silvija Masnić, Petra Filipović, Ana Debelić, Kristina Grozdek i Martina Nekić. Dobar učinak imale su vratarke Sara Mandekić i prinova Matea Alujević, a odličnu utakmicu odigrala je Rea Jelenović. Postigla je na kraju 13 golova uz stopostotan učinak iz sedmeraca i kontranapada.
I ova je utakmica pokazala kako ova ekipa „Murvice“ sada može ravnopravno igrati protiv svake ekipe u Hrvatskoj (izuzev naravno „Podravke“ i „Lokomotive“), što je donedavno bilo gotovo nezamislivo.
U sljedećem kolu „Murvica“ gostuje u Splitu i nadamo se da će unatoč problemima s ozljedama nastaviti s ovakvim predstavama.