Još jedan tijesan poraz nogometaša "Crikvenice"

7. kolo:  OPATIJA - CRIKVENICA 2:1 (1:1)

Opatija, 12.10.2019.Stadion Opatija. Gledatelja: 120. Sudac: Marin Rožman.
Strijelci: 0:1 Imeraj (15'), 1:1 Pejanović (36'), 2:1 Bjelanović (73' - 11m).
Žuti kartoni: Malinić („Opatija“), Prpić, Mazzarolli („Crikvenica“)
OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Jukičić, Glavaš (od 88' T. Rudan), Bogolin, Lazić (od 60' Furijan), Matulja (od 46' Bjelanović), Pejanović, Malinić, Lucić, Bertoša.
CRIKVENICA: Baričević, Mazzarolli, Preni, Prpić, Matešković, Krmpotić (od 46' Štemberger), Šarković, Alilović, Buršić, Butorac (od 67' Casorella), Imeraj (od 78' Njegovan).

Nogometaši "Crikvenice" zabilježili su i četvrti prvenstveni poraz s jednim golom razlike, ovaj put u utakmici 7. kola protiv "Opatije" u Opatiji.
Bila je to utakmica s vrlo malo prilika za postizanje golova, golmani su na obje strane imali vrlo malo posla, sve se odigravalo između dva kaznena prostora. Na početku se istakao Igor Baričević obranivši jedanaesterac domaćima, a
"Crikvenica" je povela u 15. minuti. Nakon ubačaja Butorca, glavom je loptu u mrežu sproveo Imeraj. Gosti ipak nisu sačuvali vodstvo do poluvremena,u 36. minuti je nakon kornera Pejanović iz voleja s druge stative pogodio za izjednačenje.
I drugo je poluvrijeme bilo slično prvom. domaći su imali terensku nadmoć, međutim protiv čvrstog bloka Crikveničana nisu uspijevali doći do prigoda za gol. U 73. minuti su ipak uspjeli i to iz drugog jedanaesterca, nakon što je Šarković nes(p)retno napravio prekršaj u svom šesnaestercu. Baričević je umalo obranio i ovaj penal, bio je vrlo blizu lopti, međutim Bjelanović se ipak upisao u strijelce za 2:1.
Imali su gosti opravdane primjedbe na kriterij suđenja, naime u 60. minuti nije dosuđen prekršaj nad Buršićem u šesnestercu domaćih, koji je bio u rangu onih za koje su Opatijci dobili dva jedanaestreca.
U samom finišu utakmice "Opatija" je imala stopostotnu šansu za povećanje vodstva. Gostujući igračii su otišli u napad u namjeri da dođu do izjednačenja, izgubili su loptu i Rudan je s centra krenuo sam prema Baričeviću. Pokušao je zabiti lobom, no nije bio precizan i utakmica je završila rezultatom 2:1 za "Opatiju".
U sljedećem kolu nogometaši "Crikvenice" u subotu igraju na Gradskom stadionu protiv "Jadrana" iz Poreča.