Još jedan težak poraz rukometašica "Murvice"

11. kolo: MURVICA - OSIJEK 25:34 (11:18)

Crikvenica, 7.12.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Medved i Murić (Varaždin).

MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković 1, Skorić 2, Kalčić 5 (1), Grozdek 2, Filipović 2, Marijatea Lekaj 3, Paurević, 4, Mandekić, Dilja Lekaj 1, Debelić 3, Lončarić, Matea Pešut, Talan 1, Nika Car 1. Trener: Ramiz Džekić.
OSIJEK: Borac, Putnik, Šoš, Hren 9 (1), Lacković 8 (3), Jerčinović 4, Milić 6, Milas, Jeršek 2, Zagorščak 4, Sablić 1, Prskalo, Brkić, Frančić.
Sedmerci: „Murvica“:  4 (1); „Osijek“: 5 (4).
Isključenja: „Murvica“: 10'; „Osijek“: 8 minuta.

Priželjkivale su rukometašice „Murvice“ bodove protiv ekipe Osječanki, međutim doživjele su još jedan uvjerljiv poraz na domaćem terenu. Nije pomogla ni promjena na trenerskoj klupi, niti Ramiz Džekić nije uspio naći izlaz iz krize u kojoj se naše rukometašice nalaze. Bio je to jedanaesti prvenstveni poraz „Murvice“ u isto toliko odigranih utakmica, pa su šanse za opstanak u prvoligaškom društvu već sada prilično male,
Loše je i to što su se direktne konkurentice za opstanak domogle bodova, pa je „Murvica“ čvrsto prikovana za dno ljestvice.
U jučerašnjoj utakmici rukometašice „Osijeka“ su od samog početka nametnule svoj ritam igre, nakon obranjenog napada uslijedila bi njihova brza tranzicija i realizacija, tako da su već u 8. minuti imale prednost od 4 gola (1:5). Nedostatak samopouzdanja bio je čini se glavni problem našim rukometašicama, za ilustraciju, polovicom prvog poluvremena imale su igračicu više, ali umjesto da tada smanje razliku dobile su dva gola i gošće su još povećale prednost. Obrana koja je inače jači segment u igri rukometašica „Murvice“ jučer je bila porozna i gošće su dosta lako postizale golove.
Utakmica je praktički riješena u prvom poluvremenu koje su Osječanke dobile sa 7 razlike (11:18). U drugom poluvremenu rutinski su održavale i povećavale prednost koja je desetak minuta prije kraja bila i +12 za gošće (18:30). U zadnjim minutama naše rukometašice uspjele su smanjiti tu razliku, ali zabilježile su još jedan težak poraz.
U prvom dijelu prvenstva igra se još jedna utakmica, „Murvica“ sljedeće subote u Crikvenici dočekuje ekipu „Dugog Sela 55“.