Hrvatske kadetkinje među 4 najbolje u Europi!

Odlična ženska košarkaška kadetska reprezentacija Hrvatske, u čijem je sastavu naša Crikveničanka Viktoria Rogić, a pomoćni trener je Krešimir Kozlevčar, plasirala se među 4 najbolje reprezentacije Europe.
Na Europskom prvenstvu za košarkašice (U16) koje se igra u Portugalu naše košarkašice su najprije nakon velike borbe u osmini finala pobijedile Sloveniju (68:66), da bi sinoć u borbi za ulazak u polufinale nadigrale i reprezentaciju Belgije rezultatom 60:58 u nevjerojatnoj završnici zadnje četvrtine.
Nakon što su gubile 18 poena razlike te u završnu četvrtinu ušle s -15 (34:49) našle su način kako okrenuti susret i doći na korak od postolja.
Belgijke su  5 minuta i 40 sekundi od kraja imale 8 koševa prednosti (45:53) i tada je uslijedila furiozna završnica. Agresivnost u hrvatskoj igri gurala je protivnice iz pogreške u pogrešku, ali i Hrvatice su u tim trenucima propustile nekoliko prilika za potpuni priključak. Belgija je čak povećala svoju prednost na 11 koševa (45:56), ali Hrvatska uraganskom serijom 14:0 koja je okončana tricom Lene Bilić 37 sekundi prije kraja prelazi u vodstvo 59:56. Belgijke iz trećeg napada smanjuju na 59:58, a Tonka Jakšić pogađa jedno bacanje za 60:58.
Završni napad belgijske reprezentacije kao da je trajao cijelu vječnost, a ne četiri sekunde. Posljednji šut Verburgt bio je isforsiran, težak i nedovoljno precizan, Hrvatska je došla do velike pobjede!

Bio je to znak za početak velikog slavlja. Hrvatsku sada čeka dan odmora pa polufinalni susret sa Španjolskom. Utakmica se igra u petak 26. kolovoza s početkom u 21:45 sati.

Velike čestitke svim djevojkama, izbornici Tatjani Jacović, cijelom stručnom stožeru i naravno Kreši Kozlevčaru.