Hoće li se vaterpolisti "Crikvenice" uopće natjecati ove sezone?

Iz Vaterpolskog kluba "Crikvenica" dobili smo nove informacije o njihovom radu, a nekoliko je otvorenih, vrlo važnih pitanja na koja se ne znaju odgovori. Dopis iz VK "Crikvenica" potpisuje predsjednik Zoran Brozičević:

- Naši najmlađi vaterpolisti, točnije dvadesetak njih u dobi od 9 do 14 godina, nastavili su jučer s radom u malom bazenu "Thalassotherapije". Trener Luka Lončarić u bazenu radi s našim vaterpolskim nadama, podijeljenim u dvije grupe, u uobičajenom terminu utorkom i četvrtkom od 19,30 do 21,00.
Stariji vaterpolisti, dečki u dobi od 13 do 17 godina, još uvijek ne mogu trenirati u moru, pa se "krpamo" sa suhim treninzima i čekamo zeleno svjetlo za odlaske na sparinge u Rijeku.
S druge strane, ljeto je pred vratima i mi u klubu već značajan broj sezona postavljamo si ista pitanja:
Hoće li se uopće igrati 3. Hrvatska vaterpolska liga-skupina Rijeka i tko će sudjelovati u njoj?
- Broj sudionika ovog natjecanja opada iz godine u godinu, te se on kreće od 3 do 4 zainteresirana kluba koji su hrabri i spremni prijaviti se za ligu. Naime, Pula i Rovinj su dobili ili će uskoro dobiti zatvorene bazene te je razumljivo za očekivati da će vaterpolski klubovi iz tih gradova uskoro u cijelosti organizirati svoj rad tijekom cijele godine. 3.HVL za te klubove više neće biti zanimljiva, te se postavlja pitanje u kojoj ćemo se uopće konkurenciji više natjecati?
Hoće li se i kada igrati lige mlađih kategorija?
- Svaka rasprava o budućnosti plivanja i vaterpola u Crikvenici, o nastavku normalnog rada po završetku pandemije ili o predstojećim utakmicama u 3. Hrvatskoj vaterpolo ligi ili pod okriljem Vaterpolo saveza PGŽ-a, počinje i završava stanjem na Gradskom plivalištu u Crikvenici.
Osim što u plivalište godinama nije značajnije ulagano, izgradnjom novog lukobrana zaustavljena je cirkulacija mora zbog čega je njegova kvaliteta najslabija ikad. Dakle, osim što je naša glavna konkurencija (VK Pula i VK Delfin) izgradnjom gradskih zatvorenih bazena došla u poziciju da treniraju 365 dana godišnje, nama u pitanje dolaze i dosadašnja dva i pol mjeseca u kojima smo imali kakve-takve uvjete za rad.
Kada bismo VKC percipirali kao neku veteransku udrugu čiji je cilj dobra zabava starijih članova, sadašnje stanje Gradskog plivališta uopće ne bi bilo zabrinjavajuće. Međutim, u radu VKC-a pretežno sudjeluju djeca. Čak je i prosječna starost seniorske ekipe ispod 17 godina. Pitanje na koje nemamo odgovor je kako klincima iz seniorske ekipe objasniti da su prošle sezone igrali izjednačene utakmice s VK Pulom, a ove će godine gubiti sa 5 do 10 razlike (ako uopće budu igrali protiv njih, jer su zahvaljujući novom zatvorenom bazenu prešli u zimski način treniranja i u 1.b ligu)?

Pitanje koje se svakodnevno nameće našim trenerima Luki i Zoranu je što raditi tijekom zime sa 40-50 djece u 12,5 metara bazena u Thalassotherapiji? Zar ćemo i ove godine stvari držati u improviziranoj drvenoj kućici i onda ih na jesen prebacivati po garažama članova? Zar ćemo kao i u rujnu prošle godine trenirati na plaži? Odgovor je da. Da, hoćemo jer još uvijek nismo poraženi do kraja. Još uvijek imamo iza sebe djecu koju sprečavamo da budu na ulici, djecu koju odgajamo u prave sportaše koji su spremni veseliti se radu i pobjedama, ali i čestitati boljem i ne kukati zbog poraza nego pognuti glavu i povući još jače ne osvrćući se na probleme. Odgajamo djecu koja misle vlastitom glavom i koja se kada treba sama organiziraju i održe trening ili traže sastanak sa gradonačelnikom. Zbog toga novi članovi u klub i dalje dolaze. Roditelji su svjesni da su njihova djeca za vrijeme tih sat ili dva treninga u sigurnim rukama i da se razvijaju i fizički i kao osobe. To nas održava na životu i bez obzira što smo posljednji Mohikanci bez bazena još nismo izvjesili bijelu zastavu. Ohrabruje nas činjenica da je na sjednici održanoj 15. prosinca 2020. godine Gradsko vijeće Grada Crikvenice donijelo Plan razvojnih programa za 2021. godinu s projekcijama za 2022. i 2023. godinu, u sklopu kojeg su navedeni i projekti ulaganja u Plivalište i projekt "Crikvenica na Potoku" (koji bi valjda uključivao i zatvoreni bazen u odnosu na kojeg je objavljen i proveden natječaj za idejno rješenje).
Mi u klubu, sa stajališta vaterpola i plivanja, pozdravljamo navedene planove i projekcije.
Doista je došao trenutak da naš Grad konačno dobije te objekte, ne samo sa stajališta našeg sporta nego i za dobrobit građana Grada Crikvenice, onih malih i velikih. - navodi Zoran Brozičević.

crikva.hr

Podijelite