Fenomenalni Lovro Šipek najbolji kadet na turniru "Denis Ravera" u Monaku!

1 - Lovro Šipek najbolji kadet na velikom međunarodnom turniru "Denis Ravera" u Monaku
2 - Lovro Šipek i Karlo Vukelić s osvojenim peharima u Monte Carlu

Mladi boćar „Svetog Jakova“ Lovro Šipek postigao je fenomenalan uspjeh na najvećem svjetskom turniru mladih boćara „Denis Ravera“ održanom proteklog vikenda u Monaku.
Lovro je u dresu hrvatske reprezentacije nastupio u kadetskoj konkurenciji (U15) zajedno s Karlom Vukelićem iz riječkog „Vargona“. U tri discipline koje su se igrale Lovro i Karlo su pobijedili u disciplini par klasično nakon što su u finalu bili uvjerljivo bolji od reprezentacije Italije 13:3. Lovro i Karlo su u polufinalu također uvjerljivo nadigrali reprezentativni par Italije 9:2 i pokazali da im u ovoj disciplini nema premca.
U disciplini štafetno brzinsko izbijanje Šipek i Vukelić su zauzeli 3. mjesto, bolji od njih bili su reprezentativci Francuske i Italije.
U trećoj disciplini koju je igrao, u preciznom izbijanju, Lovro Šipek je posebno oduševio. U velikom finalu pogodio je 27 punata čime je osvojio prvo mjesto i u ovoj disciplini, nadmašivši reprezentativca Italije koji je pogodio 24 punta. Inače, ovaj je rezultat najbolji postignuti uopće na turniru u ovoj disciplini, bolji i od onih koje su imali pobjednici u starijim uzrasnim kategorijama.
Nakon ovih rezultata izvjesno je kako dvojac Lovro Šipek – Karlo Vukelić predstavlja budućnost hrvatskog boćanja, a prikazano na turniru „Denis Ravera“ svrstava ih u sam vrh svjetskog boćanja u kadetskom uzrastu.

Preostali dio reprezentacije Hrvatske na ovom turniru postigao je također dobre rezultate.
U juniorskoj konkurenciji (U18) nastupili su Dario Juričić i Filip Šarić. Zablistao je Dario Juričić koji je osvojio naslov pobjednika u preciznom izbijanju. Juniori su osvojili i treće mjesto u štafetnom izbijanju, dok u paru nisu došli do postolja.
U konkurenciji mlađih seniora (U23) igrali su Bruno Kraljić i Mateo Načinović koji su osvojili 3. mjesto u štafetnom izbijanje, dok u preostale dvije discipline nisu došli do završnice.
U konkurenciji mlađih seniorki igrale su sestre Carrolina i Virginia Bajrić iz „Čavle Škole boćanja“. Carrolina je osvojila 2. mjesto u preciznom izbijanju, dok su u štafetnom izbijanju sestre Bajrić bile treće.
Reprezentaciju Hrvatske na turniru „Denis Ravera“ u Monaku vodio je Čedo Vukelić iz asistenciju pomoćnog trenera Vjekoslava Matetića.
Po povratku u Hrvatsku izbornik Čedo Vukelić bio je zadovoljan postignutim rezultatima u Monaku:
- Posebno sam zadovoljan izvedbom naših kadeta koji su pokazali da su nadmoćni u svojoj uzrasnoj konkurenciji u svjetskim razmjerima. Lovro je izvanredno odigrao precizno izbijanje, postigao je najbolji rezultat na turniru u ovoj disciplini. Drugi naši reprezentativci su zadovoljili, posebno Dario Juričić osvajanjem prvog mjesta među juniorima u preciznom izbijanju. Sve u svemu imali smo uspješan nastup  na turniru ponajboljih svjetskih boćara u mlađim kategorijama, rekao je izbornik Vukelić.