Dva gola Josipa Buršića za pobjedu "Crikvenice" protiv "Grobničana"

2 - Ivan Butorac, Dino Šarković i Igor Baričević
3 - Jakov Mioč

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD
9. kolo: GROBNIČAN - CRIKVENICA 1:2 (1:2)

Mavrinci, 26.10.2019. Stadion Mavrinci. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Vidulin (Kanfanar). Pomoćni suci: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Fažana).
Strijelci: 0:1 Buršić (10'), 0:2 Buršić (24'), 1:2 Miculinić (32').
Žuti kartoni: Jukić („Grobničan“), Buršić, Casorella, Prpić, Štemberger i Butorac („Crikvenica“).

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Vukelić (od 59' Linić), Miculinić, Brdar (od 61' Merle), Rumora (od 46' Prtenjača), Blašković, Matković, Gundić, Babić, Grgić. Trener: Dušan Gruevski.
CRIKVENICA: Baričević, Mazzarolli, Preni, Prpić, Matešković, Mioč (od 46' Njegovan), Šarković, Alilović (od 30' Štemberger), Buršić, Butorac, Imeraj (od 39' Casorella). Trener: Josip Vukelić.

Nogometaši „Crikvenice“ su važnom pobjedom na Mavrincima zakoračili u drugo klupsko stoljeće. Samo dan nakon velike proslave stogodišnjice postojanja, nogometaši su svome Klubu podarili najljepšu čestitku, nagovijestivši kako je ova ekipa u stanju izboriti plasman u ligu za prvaka.
Na ljestvici trećeplasirani „Grobničan“ utakmicu je otvorio napadački i agresivno u želji da čim prije riješi utakmicu u svoju korist, što su crikvenički nogometaši u kontrama vješto koristili.
Domaćin je mogao prvi doći do vodstva, no to se nije dogodilo zbog danas, a i inače sigurnog golmana Igora Baričevića, koji je u 5. minuti udarac glavom iz blizine bravurozno izbacio iz lijevog donjeg kuta.
Na drugoj strani to u 9. minuti nije uspjelo nekadašnjem golmanu „Crikvenice“ Sandru Sroku. Kapetan gostiju Ivan Butorac izveo je slobodni udarac gađajući danas raspoloženog Josipa Buršića koji glavom pogađa gornji kut domaće mreže za vodstvo gostiju 0:1.
„Grobničan“ na sličan način iz prekida opasno prijeti u 20. minuti, ali Baričević je nesavladiv.
U 24. minuti na semaforu je već 0:2. Butorac maestralno podvaljuje loptu za brzonogog Buršića koji se sjurio sam prema golu i matirao Sandra Sroka.
Ovaj pogodak dao je naslutiti kako bi Crikveničani danas mogli doći do punog bodovnog plijena i s većim rezultatom, ali ozljede Alilovića u 30. minuti i potom Imeraja u 39. minuti poremetile su dosta toga u redovima i igri gostiju, jer su stigle u nezgodno vrijeme, baš kada je „Crikvenica“ bila u naletu.
Domaćin to koristi i u 32. minuti smanjuje rezultat. Dugi ubačaj iz auta u šesnaesterac i odbijanac crikveničke obrane koristi Marko Miculinić i posprema loptu u mrežu.
Do kraja poluvremena gosti su potisnuti u svoj kazneni prostor, a domaćin i publika pritiskom na suca, danas odličnog Marina Vidulina, traže neke darove koje iskusni sudac nije dozvolio.
U 37 minuti crikvenički golman Baričević brani neugodan udarac Blaškovića, a na drugoj strani Sandro Srok iz rašlji skida loptu koju je uputio Giovanni Casorella.
Na početku drugog poluvremena trener domaćina ubacuje u igru umjesto Andreja Rumore iskusnog Domagoja Pretenjaču, a Josip Vukelić radi svoju posljednju izmjenu, umjesto Jakova Mioča ulazi Jurica Njegovan.
Crikveničke zamjene počele su davati siguran ton igre gostujuće ekpe. Andrea Štemberger i Giovanni Casorella zagrijali su svoje motore, a u napadu je Jurica Njegovan zadavao glavobolje domaćoj obrani.
U 66. minuti propustio je zaključiti utakmicu nakon što je Domagoj Prpić pucao glavom, odbijenu loptu Njegovan šalje preko gola.
Trener domaćih radi preostale dvije izmjene, u igru uvodi iskusnog veterana Sinišu Linića i još jednog bivšeg igrača „Crikvenice“ Morena Merlea, ali ni to ne daje nikakvog rezultata.
Naime, što je vrijeme više odmicalo činilo se da danas domaći više ne mogu doći do gola, što se ne može reći za „Crikvenicu“, čije su kontre imale „glavu i rep“ i to naročito po desnoj Mazzarollijevoj i Šarkovićevoj strani. Suradnja Butorca i dvostrukog strijelca Buršića umalo je u 77. minuti opet urodila plodom, a u sučevoj nadoknadi „Crikvenica“ je preko Šarkovića i Njegovana u kontri propustila još jednu idealnu priliku za postizanje gola i povećanja rezultata.
Bila je to jedna dobra i gledljiva utakmica, u kojoj su, čini se, domaći unaprijed upisali bodove, ne vodeći računa o namjerama „Crikvenice“. Naši su ih nogometaši snagom kolektiva i zajedništva uspjeli pobijediti i potvrditi da je nogomet opet „in“ u Crikvenici.