"Crikvenica" osvojila Kup PGŽ nakon ruleta jedanaesteraca!

1 - Ivan Butorac primio je pobjednički pehar Kupa PGŽ od Ivana Peraića
2 - Igor Baričević, najzaslužniji za osvajanje Kupa

FINALE NOGOMETNOG KUPA PGŽ

CRIKVENICA - OPATIJA 5:4 (0:0, 1:1)

Strijelci: 0:1 Fumić (66'), 1:1 Imeraj (83').
Jedanaesterci: Butorac, Matešković, Baričević i Šarković za "Crikvenicu", Lucić, Rudan i Bertoša za "Opatiju".

Crikvenica, 18.8.2020. Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Bebek. Pomoćni suci: Robi Kezele i Luka Pajić (Rijeka).

CRIKVENICA: Baričević, Tin Lagumdžija, Mazzarolli, Matešković, Prpić, Bogdanić (od 68' Dan Lagumdžija), Šarković, Alilović (od 73' Buljat), Buršić (od 48' Merle), Imeraj, Butorac. Trener: Nehajev Svast.

OPATIJA: Iveša, Josip Rudan, Čanković, Jukičić, Fumić (od 66' Lucić), Glavaš, Toni Rudan, Pejanović (od 76' Ivančić), Malinić (od 46' Matulja), Lazić (od 66' Bogolin), Bertoša. Trener: Zoran Bogolin.

Nogometaši „Crikvenice“ na najbolji su mogući način otvorili novu natjecateljsku sezonu. Pobjedom protiv „Opatije“ u finalu Nogometnog kupa Primorsko-goranske županije osvojili su naslov pobjednika ovog natjecanja i to četvrti put, a zadnji put je to bilo 2017. godine.
Osim osvajanja pobjedničkog pehara, razlog za veliko slavlje je i prolaz u sljedeću etapu Kup natjecanja i mogućnost ugošćavanja nekog većeg nogometnog imena, o čemu će odlučivati ždrijeb.

Utakmica protiv drugoligaške momčadi „Opatije“ na Gradski stadion je privukla priličan broj gledatelja koji su se na tribinama razmjestili u skladu s važećim epidemiološkim mjerama. Nakon kiše koja je padala tijekom dana ukazalo se i sunce, pa se može reći kako su uvjeti za igru bili odlični, jer nije bilo ni prevruće.
U prvom poluvremenu niti jedna momčad nije imala izrazitih prigoda za postizanje gola, igralo se između dva kaznena prostora, uz laganu terensku nadmoć Opatijaca. Zabilježili smo jedino mlak pokušaj Imeraja s ruba šesnaesterca (32'), no njegov je udarac Iveša lako obranio, jednako kao i Baričević na drugoj strani udarac Tonija Rudana u finišu prvog dijela.
U nastavku je najprije zaprijetio Lazić (47'), no pucao je preko gola, a onda je u 56. minuti Šarkoviću par centimetara nedostajalo da loptu zahvati glavom i pospremi je u mrežu nakon odličnog ubačaja Butorca. Bila je to najveća prigoda „Crikvenice“, za veliki uzdah u gledalištu.
U 65. minuti gosti su poveli. Nakon lijepe kombinacije u sredini, idealnu dubinsku loptu dobio je Fumić, koji je potom s ruba šesnaesterca pogodio lijevi donji kut gola Baričevića za 0:1.
Primljeni gol nije demoralizirao domaću momčad, počeli su sve više pritiskati goste, iz čega su se izrodile prigode Alilovića i Dana Lagumdžije, međutim bez realizacije.
Najbolju priliku za izjednačenje „Crikvenica“ je propustila u 80. minuti. Nakon kratkog dodavanja iz slobodnjaka Butorac je silovito zapucao, a lopta je pogodila Bertošu u ruku. Autoritetom prvoligaškog suca Ivan Bebek je dosudio jedanaesterac za „Crikvenicu“. Loptu je na bijelu točku namjestio kapetan domaćih Butorac, no gostujući golman Vanja Iveša obranio je njegov udarac, a odmah potom i udarac Buljata iz blizine, iz više nego izgledne situacije za postizanje gola.
Kad je već izgledalo da će Opatijci uspjeti zadržati minimalno vodstvo ukazao se Jeton Imeraj koji je u 83. minuti nakon kornera iz blizine sproveo loptu u mrežu za 1:1.
Tek tada je uslijedilo pravo kreševo i u zadnjih deset minuta vidjeli smo više šansi nego tijekom čitavog dotadašnjeg dijela utakmice. Najprije je domaće spašavao odlični Igor Baričević, a onda je Šarković dvaput bio u stopostotnoj šansi. Najprije je glavom zamalo pucao kraj gola, a onda mu je Iveša skinuo zicer iz blizine.
U zadnjim trenucima utakmice udarac Buljata je prohujao zamalo iznad gola Opatijaca.

Nakon neriješenog rezultata pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Unatoč tome što u regularnom dijelu nije iskoristio jedanaesterac, domaći kapetan Ivan Butorac preuzeo je odgovornost da bude prvi izvođač i ovoga je puta sigurno pogodio. Ivan je i ovime još jednom potvrdio odlike velikog igrača.
Nakon toga je Igor Baričević obranio udarac Glavaša, ali je stečenu prednost „Crikvenice“ ispustio Imeraj čiji je udarac obranio Iveša. Do zadnje serije penala za „Crikvenicu“ su pogađali Matešković, golman Baričević i Šarković, a za „Opatiju“ Lucić, Josip Rudan i Bertoša.
Jedanaesterac odluke kod vodstva 5:4 za „Crikvenicu“ izveo je Čanković, a njegov je udarac Igor Baričević obranio i prometnuo se u junaka velike pobjede „Crikvenice“.
Nakon toga uslijedilo je veliko, zasluženo slavlje „Crikvenice“ i predaja pobjedničkog pehara kojeg je kapetanu Ivanu Butorcu predao Ivan Peraić.
Sudeći po ovoj utakmici od ove momčadi „Crikvenice“ možemo puno očekivati u predstojećoj ligaškoj sezoni koja počinje za desetak dana, a bilo bi sjajno i kad bi ambijent na tribinama bio poput jučerašnjeg.