"Crikvenica" nadigrala "Nehaja" u Senju

1 - Trener Crikvenice" Nehajev Svast

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

3. kolo: NEHAJ – CRIKVENICA 0:2 (0:2)

Senj, 12.9.2020. Igralište „Nehaja“. Gledatelja: 100. Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Biljuh (Marčana) i Ružić (Kaštelir).
Strijelci: 0:1 Šarković (1′), 0:2 Imeraj (32′).
Žuti kartoni: Vukelić, Pejanović, Matijević, Domagoj Prizmić („Nehaj“), Matešković, Bogdanić, Butorac, Alilović („Crikvenica“).
Crveni karton: Matej Prizmić (65′ – udaranje protivničkog igrača)
NEHAJ: Herman, Marko Hodak (od 86′ Škrgatić), Ban (od 72′ Vuković), Ćaćić, Domagoj Prizmić, Luka Hodak (od 61′ Hajdini), Vukelić (od 86′ Matijević), Budan, Tomac, Biškupović (od 72′ Pejanović), Matej Prizmić. Trener: Marin Tomljanović.
CRIKVENICA: Baričević, Mazzarolli (od 84′ Gašparović), Preni (od 46′ Merle), Prpić, Matešković, Tin Lagumdžija, Bogdanić (od 69′ Buršić), Alilović, Imeraj (od 78′ Buljat), Šarković, Butorac (od 84′ Dan Lagumdžija). Trener: Nehajev Svast.

Nogometaši „Crikvenice“ došli su do druge prvenstvene pobjede, čime su, kad se pribroje kup-utakmice, nastavili lijepi niz od 5 uzastopnih pobjeda u novoj natjecateljskoj sezoni.
Jučer su u Senju nadigrali nogometaše „Nehaja“, a njihova pobjeda od dva gola razlike mogla je biti izražena i s puno većim omjerom.
Crikveničani su poveli već u 1. minuti, Butorac je proigrao Prenija, ovaj je centrirao, a Šarković je glavom sproveo loptu u mrežu. Nekoliko minuta kasnije u šansi je Imeraj no puca kraj gola, a njegov opasan pokušaj u 26. minuti zaustavlja domaći blok. U 29. minuti nakon duplog pasa Butorca i Šarkovića u šansi je Tin Lagumdžija ali puca preko gola, dvije minute kasnije zamalo je neprecizan i Imeraj.
Nogometaši „Crikvenice“ drže sve konce igre u svojim rukama, domaći su bezopasni i bilo je samo pitanje vremena kad će gosti zabiti i drugi gol. To se dogodilo u 33. minuti, nakon ubačaja Mazzarollija, ovosezonski prvi strijelac „Crikvenice“ Imeraj leđima okrenut preko glave pogađa za 0:2.
Prvi ozbiljniji pokušaj domaćih bio je u 40. minuti, no pokušaj Tomca zaustavio je Baričević. U samom finišu prvog poluvremena i Šarković je mogao zabiti, ali spetljao se i prilika je propala.
Drugo poluvrijeme nastavljeno je na isti način, „Crikvenica“ je dominirala i nizala šanse (dvaput Imeraj i Šarković), no mreža se nije tresla. U 63. minuti Budak je bio u šansi, ali ostalo je 0:2.
U 65. minuti isključen je Matej Prizmić, dobio je direktan crveni karton nakon što je u prekidu žestoko odgurnuo Imeraja. Nakon toga bilo je izvjesno da domaći neće moći preokrenuti rezultat, mogli su samo strepiti da ne dobiju još koji gol do kraja utakmice. No, to se nije dogodilo, premda su gosti još u nekoliko navrata bili u dobrim šansama za postizanje gola (Šarković, Tin Lagumdžija, Buršić, Merle).
Na kraju, „Crikvenica“ je zasluženo došla do vrijednih bodova, zna se da pobijediti u Senju nikad nije lako.
U sljedećem kolu nogometaši „Crikvenice“ opet gostuju, igrat će protiv „Buja“.