"Crikvenica" bolja u susjedskom derbiju

1 - Antonio Mazzarolli, Domagoj Prpić i Moreno Merle

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

23. kolo: CRIKVENICA - VINODOL 2:1 (1:0)

Crikvenica, 15.5.2021. Gradski stadion. Sudac: Melnjak (Rijeka). Pomoćni suci: Pajić (Rijeka) i Jakovac (Mrkopalj)

Strijelci: 1:0 Butorac (43'); 2:0 Šarković (69' - 11m); 2:1 Petrinović (91' - 11m)

Žuti kartoni: Alilović, Fumić ("Crikvenica"), Vidović, Tomić, Buljat, Smolčić ("Vinodol")

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović, Butorac (od 75' Suden), Šarković, Merle, Mašić (od 61' Buršić), Antanasković, Fumić (0d 91' Svetić). Trener: Lopac.
VINODOL: Godinić, Smolčić, Marijan Tomić (od 60' Grbac), Tonković, Lekaj (od 46' Buljat), Vidović (od 46' Lenac), Begić, Preni (od 46' Petrinović), Filipović (od 78' Šmit), Željko Tomić, Ban. Trener: Škerjanc.

Još jednu odličnu utakmicu odigrali su jučer nogometaši „Crikvenice“ u 23. kolu 3.HRL zapad.
Nadigrali su, posebno u prvom dijelu, nogometaše „Vinodola“, a konačni rezultat ne daju pravu sliku prikazanog na terenu. Ne pamtimo kad je u vječitom derbiju susjeda „Crikvenica“ bila toliko dominantna.
Novljane je u više navrata spašavao odlični golman Marino Godinić, bez sumnje prvo ime jučerašnjeg ogleda, a jedini konkretan udarac na gol Baričevića gosti su uputili u 91. minuti iz penala kojim su smanjili rezultat.
Da će gostujući golman imati puno posla nagovijestio je Bogdanić u 8. minuti udarcem s 25 metara, a nakon toga redale su se kao na traci opasne situacije pred golom „Vinodola“.
U 15. minuti Godinić je spašavao gol nakon što ga je glavom prebacio vlastiti branič, pritom je srušio Šarkovića, ali bez sankcija. U idućem napadu domaćih u šansi je Butorac međutim loše zahvaća loptu i prilika propada. U 23. minuti odlično kombiniraju Merle i Šarković, a Godinić brani udarac najboljeg strijelca domaćih s nekih 7-8 metara. Još jednu fantastičnu rekaciju Godinića vidjeli smo u 30. minuti, iz blizine je neometan glavom odlično pucao Prpić, a gostujući golman je nogom uspio zaustaviti loptu da ne uđe u gol. U 32. minuti okretni Mašić je lijepo primio loptu u gostujućem šesnaestercu, pucao ali je pogodio stativu. U 37. minuti je dvaput pucao Bogdanić, najprije u gostujući blok, a onda je njegov drugi pokušaj ukrotio Godinić. Minutu poslije škaricama je zaprijetio nadahnuti Šarković, zamalo preko gola.
Nakon svih tih velikih prilika za postizanje gola „Crikvenica“ je povela u 39. minuti. Prpić je odlično proigrao Fumića koji je pucao po zemlji, Godinić je i ovaj udarac odbio, međutim samo do domaćeg kapetana Butorca koji iz blizine sigurno pogađa za 1:0.
U zadnjoj minuti prvog dijela Fumić je iz slobodnog udarca 2 nekih dvadesetak metara odlično uputio loptu pod prečku, ali fenomenalni Godinić je paradom obranio svoja vrata.
Gosti u prvom dijelu nisu imali ni jednu izglednu priliku za gol, „Crikvenica“ je dominirala terenom, pa je gostujući trener na poluvremenu napravio tri izmjene, ušli su iskusni Lenac, Grbac i Petrinović, međutim ni to nije donijelo promjenu na terenu. U 49. minuti Butorac je zamalo neprecizan, njegov udarac glavom završio je kraj stative. Bogdanić je u 64. minuti sa svoje polovice lukavo pucao i zamalo pogodio kraj istrčalog Godinića.
Prvu ozbiljniju situaciju pred domaćim golom vidjeli smo u 67. minuti kad je udarac Buljata završio u domaćem bloku.
„Crikvenica“ je povećala vodstvo u 69. minuti nakon što je prekršajem na rubu kaznenog prostora zaustavljen Buršić. Po procjeni suca Melnjaka prekršaj je bio unutar šesnaesterca, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Šarković.
Slijedile su nove prilike domaćih, Fumić i Suden su bili zamalo neprecizni, da bi u 80. minuti na sceni opet bio Godinić, obranivši zicer Buršiću nakon lijepe kombinacije Fumića i Buršića.
U sudačkoj nadoknadi „Vinodol“ je uspio postići počasni gol. Mladi Svetić je na rubu kaznenog prostora neoprezno zakačio gostujućeg napadača i sudac je opravdano dosudio jedanaesterac koji je sigurno realizirao Toni Petrinović.
Novljani su potom jurnuli na gol „Crikvenice“ i ostavili puno prostora, pa je u kontri Svetić izbio sam ispred Godinića, ali pucao je pokraj gola.
Bio je to zadnji udarac na ovoj više nego sadržajnoj utakmici, u kojoj je „Crikvenica“ zaslužila pobjedu i s većom razlikom od 2:1.
U sljedećem kolu „Crikvenica“ gostuje protiv „Grobničana“, potom u Crikvenicu dolazi „Cres“, a u posljednjem kolu naši nogometaši igraju protiv „Jadrana“ u Poreču.