4. kolo: MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - POREČ 2 35:30 (16:19)

Crikvenica, 28.10.2023. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Grubor i Katanić (Poreč)

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Troskot, Vladimir Matejčić 1, Oroši, Rak 2, Margeta 2, Domijan, Azirović 6 (4), Marošević 1, Dujmović 6, Derossi, Borna Matejčić, Manestar 4, Stupar 4 (1), Jurković, Božić 9 (3), Raguž. Trener: Tomislav Huljina.
POREČ 2: Dinić 2, Štifanić, Rušnjak 13 (8), Andrić, Boka 7, Labinac 1, Varljen 2 (1), Matošević, Rakovac, Rusak, Jelić 5, Sulejmani. Trener: Matija Rađaković.

Rukometaši "Mornara Dramalj-Crikvenica" postiglu su četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i tako zadržali čelnu poziciju na ljestvici i stopostotni učinak.
Premda, do pobjede protiv kvalitetne momčadi "Poreča 2" (u kojoj je bilo i nekoliko prvotimaca) nisu došli nimalo lagano, tek su u zadnjoj četvrtini utakmice skršili otpor gostiju.
Utakmicu su bolje otvorili Porečani, vodili su tijekom čitavog prvog poluvremena, a na odmor se otišlo s prednošću gostiju od 3 razlike (16:19). Nepotrebna nervoza kod domaćih i vrlo loša obrana (čak 19 primljenih golova u prvih 30 minuta) itekako su bili razlog za zabrinutost trenera Huljine. U prvih 10 minuta drugog poluvremena ništa se nije promijenilo u igri domaćih, štoviše gosti su prednost i povećali, pa su u 34. minuti imali 5 razlike (17:22).
Tada je kod domaćih rukometaša proradio inat, konačno su zaigrali obranu na pravi način, a iz agresivne obrane stvarale su prilike za kontre i polukontre, nakon kojih dolazi do preokreta. U 49. minuti naši rukometaši dolaze do izjednačenja (28:28), da bi u 52. minuti i poveli (30:29), a tu su prednost do kraja i povećali do konačnih 35:30.
Trener domaćih Tomislav Huljina je nakon utakmice izjavio:
- Bila je ovo po očekivanju vrlo tvrda utakmica, rekao bih i najteža u dosadašnjem dijelu prvenstva, u kojoj smo do bodova došli zahvaljujući pravom pristupu u zadnjoj četvrtini utakmice. Momčad je u tom razdoblju pokazala karakter, što me posebno veseli i smatram da smo zasluženo dobili utakmicu. Ne bih nikoga posebno izdvajao, zasluge za pobjedu ima cijela momčad, predvođena efikasnim Božićem.
U sljedećem kolu očekuje nas derbi protiv "Ogulina" i to će biti pravi test vrijednosti naše momčadi.

1. MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 4 4 0 0 129:98 8
2. OGULIN 4 4 0 0 141:111 8
3. SENJ 4 3 0 1 133:97 6
4. RUDAR ADRIA OIL 4 2 0 2 128:128 4
5. ZAMET 2 4 2 0 2 108:118 4
6. BUJE 53 4 1 0 3 110:114 2