Četvrta uzastopna pobjeda kuglača "Crikvenice"

4. kolo: CRIKVENICA – MKK MLAKA  6:2 (3313:3251)

Bakar, 24.10.2020. Kuglana Dom „Matija Mažić“. Sudac: Milan Đujić.

Kristijan Jelovac – Dobroslav Perušić  1:0 (538:518)
Stjepan Butorac – Šerif Begić  0:1 (545:553)
Sanjin Jelovac – Borna Crnković  0:1 (478:532)
Nikica Kučan – Bojan Švob  1:0  (569:544)
Bore Juričević – Hazim Majstorović  1:0 (606:564)
Dragan Stipeč – Stanko Klarić  (577:540)

Unatoč tome što kuglači „Crikvenice“  u subotu nisu bili pretjerano raspoloženi za igru (sudeći po broju srušenih čunjeva), došli su do četvrte uzastopne ligaške pobjede, izvojevane protiv kuglača „Mlake“.
Nakon prvog odigranog seta u zadnjem bloku „Crikvenica“ je gubila 50 čunjeva razlike, a u pojedinim momentima i više. Utakmicu su vrlo rezervirano otvorili Kristijan Jelovac i Stjepan Butorac. Kiki je na kraju dobio svog protivnika, a Stipe nažalost nije te je rezultat nakon prvog bloka bio 1:1 uz 12 čunjeva prednosti za „Crikvenicu“.
U drugom bloku igrali su Nikica Kučan i Sanjin Jelovac. Nike je ponovo odigrao vrlo dobro i pobijedio svog protivnika, a Sanjin je nakon prva dva seta vodio preko 20 čunjeva razlike. Onda kao da mu je netko „ugasio svjetlo“ jer je druga dva seta odigrao neprepoznatljivo loše, što je njegov protivnik obilato iskoristio da dođe do boda za „Mlaku“.
Rezultat nakon drugog bloka glasio je 2:2, ali i 17 čunjeva prednosti za „Mlaku“. U zadnjem bloku za „Crikvenicu“ su igrali iskusni Bore Juričević i Dragan Stipeč, ali i za „Mlaku“ jednako iskusni Hazim Majstorović i Stanko Klarić. Nakon prvog seta nije bilo dobro, jer je navedeni par „Mlake“ odigrao fantastično, osobito Majstorović (171 čunj). Malo po malo naši igrači su se dizali, a protivnici padali, te više nisu mogli parirati našim kuglačima. Na koncu su Juričević i Stipeč došli do pobjedonosnih bodova za „Crikvenicu“, uz odličan broj srušenih čunjeva (Juričević opet više od 600).
Sljedeći vikend je ligaška pauza zbog Svih svetih, a onda našim kuglačima slijedi gostovanje u Poreču protiv Istre.