Biramo najbolju sportašicu mlađih kategorija Grada Crikvenice u 2019. godini

1 - Ursula Balas, Jedriličarsko društvo "Val"
2 - Nika Manestar, Jedriličarsko društvo "Val"

U izboru najboljih mladih sportašica (rođene 2001.g. i mlađe) Grada Crikvenice u 2019. godini također ne bi trebalo biti previše dvojbi. Jedriličarka „Vala“ Ursula Balas je nastavila s odličnim rezultatima iz ranijih godina, osvajanjem srebrne medalje na Europskom prvenstvu, što je najveće postignuće jedne crikveničke sportašice u prošloj kalendarskoj godini. Naši su prijedlozi sljedeći:

Najbolja sportašica mlađih kategorija Grada Crikvenice u 2019. godini:

1. URSULA BALAS (Jedriličarsko društvo „Val“ Crikvenica)
Ursula Balas je na Europskom prvenstvu u jedrenju za klasu Laser 4.7  u francuskom Hyeresu (18. - 25.5.) osvojila srebrnu medalju. Na Svjetskom prvenstva u jedrenju za klasu Laser 4.7 u kanadskom Kingstonu (16- 23.8.), Ursula je zauzela 9. mjesto u konkurenciji 64 najbolje jedriličarke svijeta u ovoj klasi.
Na Prvenstvu Hrvatske za neolimpijske klase, održanom u rujnu u Kaštelanskom zaljevu, Ursula je osvojila naslov prvakinje Hrvatske u klasi Laser 4.7.

2. NIKA MANESTAR (Jedriličarsko društvo „Val“ Crikvenica)
Nika Manestar je na Svjetskom prvenstva u jedrenju za klasu Laser 4.7 koje se od 16. do 23. kolovoza održavalo  u kanadskom gradu Kingstonu, tj. na tamošnjem jezeru Ontario, zauzela odlično 6. mjesto u konkurenciji 64 najbolje jedriličarke svijeta u ovoj klasi.
Na Europskom prvenstvu u Hyeresu Nika je zauzela 26. mjesto u konkurenciji 130 jedriličarki.