PRVA LIGA KOŠARKAŠICA – SKUPINA B

6. kolo: ZADAR -  ARX 78:61 (16:10, 17:20, 32:21, 13:10)

ZADAR: Budija, Jelinić, Dobrić 22, Nekić 29, Ražov 8, Perić 5, Mijić, Lisica, Rudić 13, Mikulić 1, Vidaković, Šimičev.
ARX: Horvat 1, Bašić 7, Juričić 1, Jurić 15, Nikšić, Srdoč 9, Rogić 15, Starčević, Rešetar, Kljajić 5, Soldo 8, Benić.

Košarkašice „Arxa“ poražene su na gostovanju protiv „Zadra“ u 6. ligaškom kolu. U ovoj su utakmici bile značajno oslabljene neigranjem Lucije Gržac i Lane Pažanin koje zbog bolesti i ozljede nisu bile u sastavu. Stoga je trener Kozlevčar bio prisiljen napraviti određene preinake u igri:
- Krenuli smo s drugačijim petorkama i ulogama i možemo reći, pogodili smo s kemijom na terenu. Na poluvremenu je rezultat bio 33:30 za domaće košarkašice. Rezultatski priključak držali smo prije svega zahvaljujući raznovrsnoj igri u napadu, dok smo obrambeno trebali bolje, ali želje za dokazivanjem nije nedostajalo.
Treća četvrtina bila je odlučujuća za našu ekipu jer obrambeno popuštamo i ne uspijevamo riješiti napadačka kretanja Zadranki i to napadački raspoloženih Dobrić i Nekić (u ovom periodu su kombinirano zabile 21 od 32 poena „Zadra“). S naše strane u igri nas drže Rogić i Juričić koje svojom polivalentnom igrom rade otvorene situacije prema košu koje nažalost ne uspijevamo iskoristiti. Treću četvrtinu obilježile su i tehničke pogreške prvo Ivane Soldo zbog nedosuđenog prekršaja te trenera koji je tražio sankciju više zbog opasnog poteza prema glavi naše igračice Viktorije Rogić.
Na kraju zaslužena pobjeda ekipe Zadra na kojoj im čestitamo!
U našim redovima možemo biti zadovoljni s tri od četiri četvrtine utakmice. Poraz možemo pripisati obrani koju nismo radili kako treba i koju moramo dovesti na razinu više ako želimo parirati starijim i iskusnijim igračicama u ligi. – komentirao je utakmicu trener Kozlevčar.

U nedjelju je na rasporedu posljednja utakmica Prve lige koju „Arxice“ igraju protiv favoriziranih „Vodica“. Utakmica počinje u 18 sati u sportskoj dvorani OŠ Zvonka Cara. Utakmica je otvorena za gledatelje s važećim Covid potvrdama i uz pridržavanje epidemioloških mjera.