4. kolo: MORNAR-CRIKVENICA - ZADAR 1954  25:30 (8:19)

Crikvenica, 17.10.2020. Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Magić i Špiranec (Trnovec Bartolovečki).

MORNAR-CRIKVENICA: Mataija, Oroši, Lušić 9, Karlo Domijan, Dragičević, Andreškić 2, Pikec 5, Smojver 2, Viskić, Pičuljan 1, Mijić, Potočnjak 3, Turčinov 1, Ivan Domijan 2, Rak. Trener: Tomislav Čupić.

ZADAR 1954: Fratucanov, Bojmić 1, Surać 6, Maričić 8, Matija Merhar 5, Cota, Tonči Merhar 4, Perinović, Bukva 5, Tiziano Merhar 1, Maričić. Trener: Krešimir Maraković.

Sedmerci: "Mornar-Crikvenica": 3 (3); "Zadar 1954": 3 (3).
Isključenja: "Mornar-Crikvenica": 18'; "Zadar 1954": 10'.

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ doživjeli su još jedan poraz na domaćem parketu, ovaj put bodove su odnijeli gosti iz Zadra. I ova utakmica odigrana je bez gledatelja tako da je ugođaj u dvorani bio prilično otužan, a cijelo je ligaško natjecanje počelo dosta čudno, s puno odgođenih utakmica zbog zaraze koronavirusom igrača nekih ekipa.
U opće sivilo kao da se uklopila momčad rukometaša „Mornara-Crikvenica“ koja je protiv Zadrana odigrala najlošije prvo poluvrijeme u novoj sezoni. U napadu nikako nisu mogli naći ključ za otvaranje gostujuće obrane, a  o tome najbolje govori podatak da su postigli samo 6 golova iz igre. Ni u obrani nije bilo puno bolje, gosti su zabijali iz svih pozicija i već u 10. minuti imali su 5 golova prednosti (1:6), Tu su prednost u sljedećih 10 minuta udvostručili (4:14), da bi se na poluvrijeme otišlo s velikih 8:19 za „Zadar 1954“. Pokušavao je trener Čupić sve što je mogao, rotirao je puno igrača, ali nije išlo.
U drugom poluvremenu je na teren istrčala puno borbenija domaća momčad, a dojam je i da su Zadrani zadovoljni visokim vodstvom malo smanjili angažman. Bilo kako bilo, prednost gostiju se počela smanjivati zahvaljujući opet efikasnom Lušiću, a i Viskić je na golu počeo nizati obrane.
U 55. minuti prednost gostiju se smanjila na 4 gola (23:27), Pikec je tada imao kontru za smanjiti na samo tri gola razlike, ali je gostujući golman Cota obranio njegov pokušaj. Tako je nada za preokret rezultata je ostala samo nada. Gosti su u posljednjih 5 minuta rutinski čuvali prednost i na kraju su došli do zaslužene pobjede.
Prvo ime susreta bio je gostujući golman Ivan Cota, a u redovima naših rukometaša već standardno Oliver Lušić. Naši rukometaši su u drugom poluvremenu popravili dojam (dobili su 17:11), međutim loših prvih 30 minuta se nije moglo nadoknaditi.