8. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – ROVINJ 32:32 (15:14)

Crikvenica, 21.11.2021. Gradska sportska dvorana. Suci: Feletar (Bjelovar)i Rendulić (Kutina).

MORNAR-CRIKVENICA: Loparac, Matejčić 8, Karlo Domijan 2, Božić 2, Dujmović, Jovanović, Stupar 6 (1), Car 4, Lovrenović, Azirović, Marošević, Ivan Domijan, Mataija 10, Manestar, Raguž.
ROVINJ: Benussi, Kota 3, Lukšić 5, Bašić 8 (2), Maroš, Djerdj, Pentek 2, Puglisi, Đukanović 8, Maras, Massarotto 1, Bačić, Modrušan, Marinčić 5, Pavlov.

Sedmerci: Mornar-Crikvenica: 1 (1); Rovinj: 4 (2)
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 12'; „Rovinj“: 12'

Golom kapetana Vladimira Matejčića 19 sekundi prije kraja utakmice rukometaši "Mornara-Crikvenica" uspjeli su izbjeći poraz u nedjeljnoj prvenstvenoj utakmici protiv "Rovinja". U utakmici dvije momčadi s dna ljestvice gledali smo vrlo izjednačeno prvo poluvrijeme u kojem ni jedna momčad nije napravila prednost veću od jednog gola. Domaći rukometaši na odmor su otišli s minimalnim vodstvom (15:14) golom mladog Tina Božića.
Golovima Vlade Matejčića i jučer posebnog raspoloženog Ivana Mataije, Crikveničani odlično počinju drugo poluvrijeme i u 5 minuta dolaze na 5 golova prednosti (20:15). Činilo se da će to biti dovoljna prednost za osvajanje bodova, međutim gosti su polako smanjivali vodstvo domaćih koje je u 50. minuti iznosilo +2 (29:27). U 57. minuti "Rovinj" je uspio izjednačiti (30:30), nakon čega je uslijedila neizvjesna završnica u kojoj su obje momčadi mogle doći do pobjede. Gosti su čak imali vodstvo 31:32 tridesetak sekundi prije kraja utakmice, ali je nakon brzog centra Vlado Matejčić uspio zabiti i na kraju je završilo neriješeno 32:32.
Trener domaćih Tomislav Čupić smatra da je taj ishod i najrealniji:
- olako smo propustili vodstvo koje smo imali i na kraju smo se morali spašavati od poraza. Međutim, ne mogu ništa zamjeriti mojim igračima, odigrali su na svojoj razini, s puno borbenosti i htijenja.
Opet je odlično branio Matija Loparac, u napadu su odlično odigrali Ivan Mataija i Vlado Matejčić, u obrani Ivan Domijan i Matej Stupar. U sljedećem kolu naši rukometaši gostuju protiv lidera ekipe "Ribola Kaštela".