Velika pobjeda "Murvice" u domaćoj ligaškoj premijeri

2.   kolo:  MURVICA – DUGO SELO '55 24:23 (11:11).

Crikvenica, 10.10.2020. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Bosak i Herceg (Varaždin).
MURVICA: Strukar, Ljubanović, Butković 3 (1), Nekić, Jelenović 4 (1), Masnić 5, Grozdek, Filipović 3, Lekaj 4 (3), Rajković, Mandekić, Debelić 2, Lončarić, Car, Matijašić 3, Tomić. Trener: Ramiz Džekić.
DUGO SELO '55: Čalušić 2, Vuković, Čamber 4, Golub 1, Jakešević 1, Sedlar, Žerdin, Bebek 5, Novosel, Blažek 3, Galić 5, Svetec 2, Šebalj, Ibrahimović, Grgošević. Trener: Nenad Plašić.

Sedmerci: „Murvica“ 6 (5), Dugo Selo '55: 0.

Vrlo važne bodove osvojile su rukometašice "Murvice" u prvoj utakmici na domaćem terenu u novom prvenstvu. Bodovi iz ove utakmice imaju velik značaj jer su osvojeni protiv ekipe koja će našim rukometašicama vjerojatno biti direktna konkurencija u borbi za ostanak u ligi.
Bila je to vrlo uzbudljiva i do samoga kraja neizvjesna utakmica, u kojoj ni jedna ekipa nije napravila veću prednost od dva gola razlike, a čak 17 puta je rezultat bio izjednačen.
Trener Ramiz Džekić je u početnu postavu uvrstio Nikolinu Strukar na golu, zatim Antoniju Butković, Antoniju Matijašić, Anu Debelić, Petru Filipović, Silviju Masnić i Reu Jelenović.
Prvi gol za "Murvicu" u novoj sezoni postigla je Rea Jelenović iz sedmerca, a nakon toga rasplamsala se vrlo žustra i borbena utakmica s puno lijepih poteza na obje strane. Primjetno je da dolaskom novih igračica "Murvica" igra puno brže i raznovrsnije u napadu, pa su tako i golovi postizani s različitih pozicija.
Rezultat je tijekom prvog poluvremena bio stalno izjednačen, da bi gošće u 20. minuti stekle 2 gola prednosti (6:8) zahvaljujući ponajviše obranama golmanice Ive Šebalj, međutim do 30. minute "Murvica" uspijeva izjednačiti.
Drugo poluvrijeme proteklo je u velikoj borbi, domaće rukometašice bi povele, gošće bi izjednačile i tako sve do 49. minute kad Marijeta Lekaj uspješno realizira svoj treći sedmerac i dovodi domaće u vodstvo od 20:18. Potom Sara Mandekić skida zicer gošćama, ali slijedi nekoliko brzopletih grešaka naših rukometašica, pa rukometašice "Dugog Sela" brzo postižu 3 uzastopna gola i u 53. minuti imaju prednost (20:21).
Tada odgovornost preuzima najbolja domaća igračica Silvija Masnić koja u tri minute postiže tri gola i "Murvica"u 55. minuti opet vodi (23:22). Ubrzo Barbara Čalušić izjednačava na 23:23, a onda Petra Filipović u minutu i pol prije kraja postiže zlatni gol za pobjedu "Murvice". Naime, u sljedećem napadu Sara Mandekić odlično brani udarac Josipe Bebek s krila, a u preostalih 55 sekundi naše rukometašice uspijevaju sačuvati loptu za konačnu pobjedu 24:23.
Zasluge za ovu veliku pobjedu ima čitava ekipa "Murvice" (osim početne postave minutažu su imale i Martina Nekić, Kristina Grozdek i Nika Car), pokazale su veliku borbenost i htijenje te su na kraju nagrađene vrijednim bodovima.
Za istaknuti je svakako Silviju Masnić, zatim mladu Antoniju Matijašić, Petru Filipović i Reu Jelenović.
U sljedećem kolu rukometašice "Murvice" gostuju u Čakovcu protiv "Zrinskog", ekipe koja je u prva dva kkola zabilježila dva poraza.