Crikvenica, 6.3.2021. Gradska sportska dvorana. Suci: Kasunić i Nikolovski (Karlovac).

MURVICA: Strukar, Ljubanović, Prevendar 4, Maja Pešut, Nekić 4, Jelenović 6 (2), Grozdek, Filipović 4, Mandekić, Rajković, Debelić 1, Alujević, Lončarić, Matea Pešut 1, Car 3.
UMAG: Gaborov, Plahinek 2, Kernjus 1 (1), Miočinović 8 (4), Jajčević 9 (2), Pavković 4, Blašković, Nushi, Bunić 2, Pavić, Trento, Basara, Lisjak, Barišić 2.

Sedmerci: „Murvica“: 2 (2); „Umag“: 7 (7)
Isključenja: „Murvica“: 10'; „Umag“: 6'.

Rukometašice  „Umaga“ zasluženo su došle do bodova protiv „Murvice“ u večerašnjem ogledu 17. kola 1. HRL, igranom u Gradskoj sportskoj dvorani.
Oslabljena „Murvica“ bez nekoliko ozlijeđenih igračica (Masnić, Butković, Matijašić …) od samog početka utakmice bila je u rezultatskom minusu. Gošće su već u 3. minuti imale 3 gola prednosti (0:3) i do kraja poluvremena su stalno bile u vodstvu. „Murvica“ se najviše približila u 25. minuti, na samo gol zaostatka (11:12), ali to je bilo najviše što su naše rukometašice rezultatski napravile. Veliki hendikep za „Murvicu“ bio je izlazak iz igre kapetanice Ane Debelić već u 13. minuti, nakon što je dobila udarac u lice i više nije ulazila u igru.
U drugom poluvremenu Umažanke su diktirale ritam utakmice i polako povećavale rezultatsku prednost, koja je u 45. minuti  narasla na visokih +6 (18:24). Tada su naše rukometašice zaigrale znatno agresivnije u obrani i nakon dvije realizirane kontre Nike Car i Martine Nekić te nakon obrane Sare Mandekić i novog gola Petre Filipović smanjile su rezultat na 21:24. Međutim, sve nade u preokret ubrzo je ugasila sjajna Ana Jajčević golovima s 9 metara, tako da su u 52. minuti gošće opet imale neuhvatljivih + 6 golova prednosti. Do kraja utakmice Umažanke su zadržale stečenu prednost i došle do zaslužene pobjede od 23:30.
Za naše rukometašice sada slijedi nastavak borbe za ostanak u ligi, slijede utakmice protiv direktnih suparnica u kojima se pobjeda nameće kao imperativ. Prvu takvu utakmicu naše rukometašice igraju sljedeće subote u Sinju.