15. kolo: CRIKVENICA - PULA 1981 99:68 (32:26, 25:10, 19:16, 23:16)

Crikvenica, 7.3.2023. Dvorana OŠ Zvonka Cara. Suci: Golić, Milin, Klasan.

CRIKVENICA: Zatezalo 15, Šamanić 9, Car 17, Karabaić 7, Mandžuka, Vilušić 7, Šulentić 30, Sviben, Perić 4, Zorić 10. Trener: Dragojević.
PULA 1981: Vučinić 6, Milivojević 27, Vinčić 8, Škare, Komadina 4, Klarić 5, Andrilović 6, Maurović, Stojšić 2, Fabijanić 10. Trener: Krizman.

U zaostaloj utakmici 15. košarkaši „Crikvenice“ su u utorak pobijedili momčad „Pule 1981“ s 31 košem razlike te su i na ovoj utakmici iskazali superiornost u odnosu na većinu protivnika u ligi.
Puljani su rezultatski blizu bili samo u prvoj četvrtini, koju karakterizira velik broj postignutih koševa na obje strane (32:26). Pokazatelj je to da se obrane baš i nisu igrale, a kad je „Crikvenica“ u drugoj četvrtini stisla obranu, razlika je u korist domaćih košarkaša do poluvremena narasla na +21 koš. Utakmica je praktički bila riješena već tada, pa je domaći trener Dragojević u zadnje dvije četvrtine mogao više koristiti igrače koji imaju manju minutažu, bez opasnosti za rezultat.
U nadmoćnoj domaćoj momčadi opet se istakao mladi Marko Šulentić (pogodio je čak 7 trica), uz njega Sven Car i Kastavac Zatezalo.
U sljedećem kolu „Crikvenica“ u subotu gostuje na Kastvu, protiv drugoplasirane momčadi koja će naše košarkaše svakako prisiliti na puno veći angažman te se ova utakmica može okarakterizirati kao derbi drugog dijela prvenstva. Uz to pobjedom protiv „Kastva“ naši će košarkaši i teoretski osigurati naslov prvaka.
Utakmica između „Kastva“ i „Crikvenice“ igra se u subotu s početkom u 17:00 sati u kastavskoj sportskoj dvorani „Matija Katalinić“.