2 - Amir Mašić
3 - Amir Mašić i Kristijan Buršić

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

20. kolo: CRIKVENICA - NEHAJ  1:2 (1:0)

Crikvenica, 16.4.2022. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Tićak (Rijeka). Pomoćni suci: Radošević (Gospić) i Tonković (Otočac).

Strijelci: 1:0 Butorac (30'), 1:1 Tomac (53' - 11 m), 1:2 Tomac (61')
Žuti kartoni: Pejanović, Lagumdžija i Hodak ("Nehaj")

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Mazzarolli, Alilović, Butorac, Šarković (od 56' Vukajlović), Buršić, Imeraj (od 62' Imeraj), Mašić, Antanasković, Barac (od 62' Bogdanić).

NEHAJ: Herman, Pejanović, Brnja, Prizmić, Svast, Lagumdžija, Mujić, Tomac (od 89' Buqaj), Hajdini (od 62' Bandić), Vukelić (od 85' Makić), Hodak.

Nastavlja se proljetna kriza nogometaša "Crikvenice" koji su u 7 utakmica drugog dijela prvenstva čak 4 puta poraženi ("Pazinka", "Uljanik", "Novigrad" i "Nehaj"). Uvjerljiva pobjeda protiv "Pomorca 1921" u Kostreni prije dva tjedna probudila je nadu da je lošim rezultatima došao kraj, nažalost jučer je bodove iz "Crikvenice" odnio i "Nehaj". Senjani su pod vodstvom doskorašnjeg trenera "Crikvenice" Tomislava Lopca sasvim zasluženo došli do pobjede, "Crikvenici" nije pomogao ni angažman senjskog nogometnog stručnjaka Josipa Vukelića koji momčad vodi desetak dana.
Utakmica je igrana po jakoj buri, vrlo žustro i borbeno, s laganom terenskom inicijativom "Crikvenice" u prvom poluvremenu. Prvu šansu imali su domaći u 7. minuti, Mašić je s desetak metara snažno zapucao u vanjski dio okvira gostujućeg gola. Uzvratio je raspoloženi Tomac čiji je udarac s dvadesetak metara ukrotio Baričević. Odmah u sljedećem napadu na drugoj strani u šansi je bio Buršić, ali realizacije nije bilo.
U 30. minuti "Crikvenica" je povela. Slobodan udarac s desne strane savršeno, "modrićevski" je uputio Amir Mašić, na pravom mjestu na petercu se našao domaći kapetan Ivan Butorac koji je loptu sproveo u mrežu.
U zadnjoj minuti prvog dijela "Crikvenica" je bila blizu postizanju drugog gola, nakon kornera Alilović je glavom produžio loptu koju zamalo nije uspio zahvatiti Prpić i prilka je propala.
Senjani su odlučnije krenuli u nastavak, bili su konkretniji u duelima i takav pristup im se isplatio. U 53. minuti Mazzarolli je u šesnaestercu prekršajem zaustavio Brnju, za suca Tićka nije bilo dvojbi, odmah je pokazao da je to jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Tomac koji je loptu poslao na suprotnu stranu od one na koju je krenuo Baričević.
Domaći trener Vukelić pokušao je izmjenama podignuti momčad, Šarkovića je zamijenio Vukajlović, a nešto kasnije (nakon primljenog drugog gola) Imeraja i Barca zamijenili su Burčul i Bogdanić. Međutim, ni to nije donijelo promjenu, "Nehaj" je bolje stajao na terenu, a gosti su uskoro došli i do vodstva.
Najbolji igrač utakmice Lucijan Tomac u 61. minuti je izborio loptu na rubu šesnesterca i kraj tri domaća igrača uputio prizeman udarac, a lopta je od stative završila u mreži za 1:2.
Blizu postizanja hat-tricka bio je Tomac u 65. minuti, no njegov snažan udarac završio je zamalo kraj gola.
Naši nogometaši nisu potom stvorili ni jednu konkretnu šansu za izjednačenje, gosti su umješno sačuvali vodstvo i sasvim zasluženo došli do pobjede.
U sljedećem kolu igra se derbi na Mavrincima između "Grobničana" i "Crikvenice", nadamo se da će se naši nogometaši upravo na toj utakmici prikazati u pobjedničkom izdanju na koje su nas navikli.