25. kolo: MURVICA – SESVETE 31:35 (12:18)

Crikvenica, 29.5.2021. Gradska sportska dvorana. Suci Pavić i Torbarina (Zadar).

MURVICA: Strukar, Ljubanović, Jelenović 11 (1), Grozdek, Filipović 2, Masnić 6, Mandekić, Lekaj, Rajković, Debelić 8, Lončarić 2, Matea Pešut 2, Tomić.
SESVETE: Mamić, Lujić, Tupek 3, Bešen 10, Grlić 2, Burić 3, Cvitanović 2, Brkić 4, Lovrenčević, Gavrilović, Ćoraš, Lukšić 6 (4), Lukić 5 (1).

Sedmerci: „Murvica“: 2 (1); „Sesvete“: 6 (5).
Isključenja: „Murvica“:8'; „Sesvete“: 2'.

Porazom protiv „Sesveta“ rukometašice „Murvice“ izgubile su i teoretske šanse za ostanak u 1. hrvatskoj ligi rukometašica. Pobjedom protiv direktnih suparnica u sinoćnjoj utakmici naše bi rukometašice zadržale kakvu-takvu nadu za ostanak u prvoligaškom društvu, međutim u tome nisu uspjele.
Utakmicu protiv „Sesveta“ presudilo je loše prvo poluvrijeme „Murvice“, nakon kojeg su gošće imale velikih 6 golova prednosti (12:18). Od samog početka gošće su bile u vodstvu zahvaljujući propusnoj obrani „Murvice“. Već u 6. minuti trener Džekić je kod rezultata 2:6 pozvao time-out, nakon kojeg se, ulaskom Kristine Grozdek igra u obrani popravila. „Murvica“ je u 13. minuti došla na gol zaostatka (7:8), ali onda je „zaštekalo“ u napadu, naše rukometašice nisu imale rješenja za čvrstu gostujuću obranu i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 12:18.
Loš je bio i ulazak „Murvice“ u drugo poluvrijeme tako da su gošće u 37. minuti, zahvaljujući realizaciji kontranapada došle na činilo se nedostižnih 16:25.
Ali, naše rukometašice se nisu predavala, naprotiv, gotovo fanatičnom borbenošću uspjele su nadoknaditi veliku prednost gošći i u 54. minuti su došle na samo gol zaostatka 28:29. Razigrala se Rea Jelenović za koju Sesvećanke nisu imale rješenja, zabijala je iz kontri i s krila, a domaća je obrana bila na vrhunskoj razini.
Bilo je to petnaestak minuta naših rukometašica koje treba prikazivati budućim naraštajima kako se brane boje svoga kluba. Da u tom razdoblju nije bilo nekoliko dvojbenih odluka zadarskog sudačkog para (koraci golmanici) „Murvica“ bi došla i do potpunog preokreta.
Ovako, gošće su od 55. minute s dva brza gola opet došle na 3 gola prednosti (28:31) i tu su prednost sačuvale do kraja utakmice.
Nažalost ni ovaj put naše rukometašice nisu nagrađene za ogromno zalaganje i trud koji su uložile u utakmici. I ovaj put su „ostavile srce na terenu“, zaslužile su makar neriješeno, ali jednom će im se to vratiti.
Do kraja ligaške sezone ostala je jedna utakmica, „Murvica“ će igrati protiv „Lokomotive“ u Zagrebu. Nakon tri prvoligaške sezone naše rukometašice ispadaju u 2. ligu, premda je ovo bila njihova najbolja sezona koju su odigrale u prvoligaškom društvu.