15. kolo: MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - GOSPIĆ  34:37 (17:18)

Senj, 16.3.2023. ŠSD "Robert Barbić Beli". Gledatelja:50. Suci: Grubor i Katanić (Poreč)

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Lovrenović, Matejčić 3, Oroši 3, Čupić 5, Ivan Domijan 1, Rak, Azirović, Marošević 2 (1), Dujmović 1, Mataija 1, Niko Manestar, Leo Manestar, Stupar 8 (2), Orlić 10, Radanović. Trener: Huljina.
GOSPIĆ: Kolačević, Čačić, Milković, Jergović, Merhar 4, Suknaić, Cvjetković 13, Jelić 3, Nekić, Devčić, Krmpotić 2, Matulović 1, Tonković, Markić 6 (2), Pavelić 1, Petrović 7. Trener: Bilić.

Sedmerci: "Mornar Dramalj-Crikvenica": 5 (3); "Gospić": 2 (2)
Isključenja:  "Mornar Dramalj-Crikvenica": 10'; "Gospić": 10'.

Zbog zauzetosti Gradske sportske dvorane u Crikvenici (plesno natjecanje), rukometaši "Mornara Dramalj-Crikvenica" bili su domaćini vodećoj momčadi lige "Gospiću" u Senju.
Lišeni pomoći navijača naši rukometaši nisu dobro ušli u utakmicu, što su Gospićani iskoristili i čitavo prvo poluvrijeme bili u vodstvu. Međutim, krajem poluvremena Crikveničani su uhvatili priključak (17:18), a početkom nastavka suimali vodstvo. No sredinom drugog poluvremena rukometaši "Gospića" se opet odvajaju na 3-4 gola razliku i tu su prednsot sačuvali do kraja. U redovima "domaćih" istakli su se efikasni Mislav Orlić i Matej Stupar, a kod gostiju nezaustavljivi Cvjetković (13 golova) i Petrović.
Unatoč porazu naši rukometaši su i u ovoj utakmici pokazali da su u najmanju ruku ravnopravni vodećim momčadima prvenstva.

1. GOSPIĆ 15 14 0 1 492:434 28
2. DUBOVAC-GAZA 15 13 1 1 488:386 27
3. MORNARDDRAMALJ-CRIKVENICA 15 8 1 6 420:390 17
4. BUJE '53 15 8 0 7 389:377 16
5. KARLOVAC 2 15 6 3 6 438:411 15
6. OGULIN 15 4 3 8 403:440 11
7. ZAMET 2 15 5 0 10 398:430 10
8. TRSAT 15 3 4 8 376:431 10