9. kolo: MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - VERUDA  34:27 (14:14)

Crikvenica, 26.11.2022. Gradska sportska dvorana. Gledatelja. 80. Suci: Buneta i Komljenović (Rijeka)

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Rak, Matejčić 6, Dujmović 5, Tomić 1, Margeta, Čupić 3, Niko Manestar, Lovrenović, Azirović, Marošević, Karlo Domijan, Radanović 1, Ivan Domijan 4, Orlić 8 (1), Mataija 1, Stupar 5.
VERUDA: Deumić, Buršić 4, Purma 6, Žulj, Čeprnjak 1, Popović, Ercegovac, Kelecija, Božić 2, Grbac 13 (1).

Isključenja: "Mornar Dramalj-Crikvenica": 8' "Veruda": 0
Sedmerci: "Mornar Dramalj-Crikvenica": 1 (1) "Veruda": 4 (1)

Puno teže nego što to konačni rezultat govori do novih bodova došli su sinoć rukometaša "Mornara Dramalj-Crikvenica". Ugostili su momčad "Verude" iz Pule koja je plasirana pri dnu ljestvice i koja je u Crikvenicu došla sa samo 7 igrača u polju. Međutim, gosti su sve do 45. minute pružali jak otpor našim rukometašima i bili su u egalu (24:24), no onda su energetski pali, što su naši rukometaši iskoristili da se odvoje i dođu do pobjede. Koliko je utakmica bila zahtjevna govori i podatak da su Čupić, Matejčić, Stupar i Rak odigrali gotovo cijelu utakmicu, a da trener Žirovec (koji je i u ovoj utakmici mijenjao Huljinu) stoga nije na njihovim pozicijama koristio mlađe igrače. Prvo ime utakmice bio je i ovaj put vratar Lukan Rak koji je u prvom poluvremenu svojim obranama držao ekipu, obranio je i tri sedmerca, a nakon njegovih obrana često su sijevale kontre iz kojih su naši rukometaši postigli najviše golova. Koristio je to efikasni Mislav Orlić, koji bi sigurno imao dvoznamenkasti broj golova da se nije ozlijedio početkom drugog poluvremena. U dresu "Mornara Dramalj-Crikvenica" debitirali su Tomić i Radanović te u svojem debiju postigli po gol.
Ovo je bila zadnja utakmica prvog dijela prvenstva, a drugi dio se nastavlja početkom veljače.  Vodeći "Gospić" odmakao je našim rukometašima čak 8 bodova, što će biti teško dostići u proljetnih 9 utakmica. Ali, ništa nije nemoguće, pogotovo ako se ekipa dobro pripremi tijekom zimske stanke.

1. GOSPIĆ 9 9 0 0 296:249 18
2. DUBOVAC-GAZA 8 7 0 1 256:200 14
3. MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 9 5 0 4 266:248 10
4. BUJE '53  223:211  10
5.  ZAMET 2  228:234
6. SENJ  207:224
7. KARLOVAC 2  231:233
8. TRSAT  228:260