14. kolo: MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - DUBOVAC-GAZA  25:25 (13:15)

Crikvenica, 17.3.2023. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Krmek (Rijeka) i Prpić (Kostrena).

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: Lovrenović, Oroši 2, Čupić 4, Margeta, Ivan Domijan 1, Rak, Azirović 1, Marošević 6, Dujmović, Derossi, Mataija 2, Niko Manestar 1, Leo Manestar, Stupar 4, Orlić 1, Božić 3 (2). Trener: Huljina.
DUBOVAC-GAZA: Matko Horvat, Matijašić, Gojković, Kodrić 2, Belavić 5, Luketić 3, Marić 1, Vučić 1, Pauli, Franko Horvat, Baršić 3, Plazibat 2, Štrucelj 8 (1), Boka, Moškun, Mandić. Trener: Požega.

Sedmerci: "Mornar Dramalj-Crikvenica": 2 (2); "Dubovac-Gaza": 5 (1).
Isključenja:  "Mornar Dramalj-Crikvenica": 6'; "Dubovac-Gaza": 10'.

Još jednu jako dobru utakmicu odigrali su rukometaši "Mornara Dramalj-Crikvenica" i to protiv vodeće momčadi prvenstva, karlovačke momčadi "Dubovac-Gaza". Karlovčani, kojima je svaki bod dragocjen u utrci za prvo mjesto sa "Gospićem", pokazali su da nisu bez razloga na prvom mjestu, ali naši su im rukometaši bili u najmanju ruku ravnopravni.
Čitavo prvo poluvrijeme ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali ne većem od 2 gola razlike. Igralo se vrlo čvrsto, "muški", ali fer i korektno bez nekorektnih grubosti. Slično se nastavilo i u nastavku utakmice, domaći su u 43. minuti imali 3 gola prednosti (21:18), ali su gosti s tri uzastopna gola izjednačili. U posljednje četiri minute ušlo se sa dva razlike za Karlovčane (22:24), da bi golovima Božića iz sedmerca i Orošija domaći izjednačili na 24:24.
U  zadnju minutu gosti ulaze s prednošću od jednog gola 24:25, no Ivan Mataija 28 sekundi prije kraja uspijeva pogoditi za izjednačenje 25:25. Gosti imaju time-out i potom zadnji napad koji ne uspijevaju realizirati i utakmica završava neriješenim rezultatom 25:25.
Na ovoj utakmici istakli su se vratari Mateo Lovrenović u prvom poluvremenu i Lukan Rak u drugom koji su obranili četiri sedmerca gostujućim rukometašima.
Iako nisu pobijedili domaći rukometaši su zadovoljili svoje navijače, a posebno veseli da su u glavnim ulogama bili mladi igrači, efikasni Ante Marošević i Tin Božić, važne golove postigli su Edis Azirović i Niko Manestar, sve redom sedamnaestogodišnjaci. Malo stariji Ivan Mataija zabio je presudan gol za izjednačenje, dobro je odigrao i Matej Stupar.
Trener Tomislav Huljina imao je razloga za zadovoljstvo:
- iz utakmice u utakmicu igramo sve bolje, polako počinje sve sjedati na svoje mjesto, što se vidjelo i na ovoj utakmici. Cijela je ekipa odradila dobru utakmicu, u kojoj smo mogli pobijediti, ali mogli su i Karlovčani, pa mi se čini da je neriješen rezultat najpošteniji. Veseli me da i ljubitelji rukometa prepoznaju naš napredak i da se sve više njih vraća na naše utakmice.