Zaostala utakmica 5. kola: UMAG – MURVICA 26:23 (12:9)

Umag, 16.1.2021. Sportska dvorana Stella maris. Bez gledatelja. Suci: Kovačević (Zaprešić) i Šoić (Samobor).
UMAG: Plahinek 4, Kernjus, Hrelja, Miočinović 5 (3), Jajčević 7 (4), Pavković 3, Blašković, Nushi, Bunić, Pavić, Trento, Lisjak 1, Kremer, Gombar, Barišić 6, Medica. Trener: Tihomir Milaković.
MURVICA: Strukar, Ljubanović, Butković 4 (3), Nekić, Jelenović 7 (2), Masnić 7, Grozdek, Filipović 4, Maja Pešut, Mandekić, Debelić 1, Lončarić, Maja Pešut, Car, Rajković, Anđela Tomić. Trener: Ramiz Džekić.

Sedmerci: „Umag“: 9 (7) „Murvica“: 6 (5)
Isključenja: „Umag“: 14'; „Murvica“: 8'.

Rukometašice „Murvice“ poražene su večeras u zaostaloj utakmici 5. kola 1. HRL na gostovanju u Umagu. Međutim, naše rukometašice nisu razočarale prikazanom igrom i angažmanom posebno u prvom dijelu utakmice.
Odlično su otvorile utakmicu, a u početnoj postavi bile su Nikolina Strukar na golu, Rea Jelenović, Petra Filipović, Silvija Masnić, Kristina Grozdek, Antonija Butorac i Ana Debelić. Zahvaljujući dobroj i pokretljivoj obrani u 7. minuti su imale prednost od 3 gola (1:4) i vodile su sve do izjednačenja (7:7) u 19. minuti. U tom razdoblju odlična je na golu bila Nikolina Strukar, a da je bilo manje tehničkih grešaka i više koncentracije u napadu, rezultat bi za „Murvicu“ bio još povoljniji. U zadnjih 10 minuta prvog dijela Umažanke se odvajaju na +3 (12:9), naše rukometašice imale su puno problema protiv visoke 6-0 obrane domaćih i teško su dolazile do gola.
U nastavku su domaće rukometašice u 35. minuti došle do najveće prednosti (16:10) i činilo se kako će tada prelomiti utakmicu, međutim u sljedećih desetak minuta uporne i srčane rukometašice „Murvice“ uspijevaju smanjiti zaostatak na samo -2 gola (18:16). Sasvim je malo nedostajalo da potpuno uhvate priključak u 48. minuti kod rezultata 20:18, ali Silvija Masnić za malo ne realizira kontru, a u sljedeća dva napada dvaput pogađa stativu, što domaće rukometašice koriste da dođu u vodstvo od 4 gola prednosti. Rutiniranom igrom i dugim napadima tu su prednost Umažanke zadržale do kraja utakmice i došle do zaslužene pobjede.
Najbolja u redovima „Murvice“ bila je Nikolina Strukar koja je imala 14 obrana, uz nju istakle su se efikasne Rea Jelenović i Silvija Masnić te Antonija Butorac, Petra Filipović i Ana Debelić. Trener Ramiz Džekić nakon utakmice unatoč porazu nije bio nezadovoljan onim što su pružile njegove igračice, a naš je dojam da bi uz još jednu igračicu na vanjskoj poziciji (nedostajale su Antonija Matijašić i Dilja Lekaj) rezultat mogao biti i drukčiji.
Sljedeće subote rukometašice „Murvice“ u Crikvenici igraju protiv ekipe „Osijeka“.