15. kolo: SOLIN – MORNAR-CRIKVENICA 31:23 (15:11)

Solin, 7.3.2020. GSD Bilankuša. Gledatelja: 100. Suci: Glavinić i Veraja (Metković).

SOLIN: Bosančić, Vrgoč 2, Radnić 1, Kaštelančić 1, Boban, J. Smoljo 8 (4), M. Smoljo 5, Penović, Perak 1, Škomrlj 2, Režić, Pojatina 5, Barbić 2, Ninčević 4, Porča. Trener: Jakša Bužančić.
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Mataija 1, Oroši 1, Lušić 6 (4), Dokoza 3, Zdunić 1, Matija Car 4, Luka Čupić 5, Mijić, Stupar 2, Turčinov, Ivan Domijan. Trener: Tomislav Čupić.

Sedmerci: "Solin": 5 (4); "Mornar-Crikvenica": 3 (2).
Isključenja: "Solin": 4, "Mornar-Crikvenica": 6'.

U utakmici dvije posljednjeplasirane momčadi u Solinu domaćin je bio bolji od „Mornara-Crikvenica“ i za još dva boda povećao bodovnu prednost pred našim rukometašima.
Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ dobro su otvorili utakmicu, u dvadesetoj minuti su imali dva gola prednosti (7:9), nakon čega je uslijedio time-out domaćih i preokret utakmice. Solinjani su podigli razinu igre u obrani, a kad su došli u vodstvo, igra gostiju se raspala.
Do poluvremena je bilo 15:11, a u drugom poluvremenu naši rukometaši nikako nisu mogli pronaći ritam kojim bi ugrozili domaći sastav. „Solin“ je na kraju došao do zaslužene pobjede, a momčad „Mornara-Crikvenica“ u ovom trenutku očito ne može do boljih rezultata od onih koje postiže. Standardno dobri bili su Liridon Zena i Oliver Lušić, ali njih su dvojica premalo za pobjede u gostima.
U sljedećem kolu u Crikvenicu dolazi „Karlovac“ i to će po riječima Tomislava Čupića biti „utakmica istine“ za njegov sastav i zadnji vlak za ostanak u prvoligaškom društvu.