Poraz košarkaša u prvoj utakmici kvalifikacija

ZAVRŠNI TURNIR ZA POPUNU 1. MUŠKE LIGE 2020-21

CRIKVENICA – AMFORA 67:93 (17:30, 30:50, 46:61, 67:93)

Crikvenica, 30.6.2021. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Suci. Stanković, Barišić i Juraga.
CRIKVENICA: Latin 2, Tomas, Šulentić 3, Štemberger 13, Šamanić 6, Jurić 4, Vilušić 6, Dragonjić 17, Benić 4, Perić 4, Zorić 8. Trener: Zoran Dragojević.
AMFORA: Morris 19, Batistić 6, Ferić 8, Radalj, Jović 13, Galić 13, Božek 2, Bokšić 5, Šimić 2, Primorac 25, Han. Trener: Nenad Videka.

Košarkaši "Crikvenice" poraženi su u prvoj utakmici završnog turnira za popunu 1. muške lige košarkaša od "Amfore" iz Makarske. Od samog početka gosti su nametnuli svoj ritam igre tako da su na kraju prve četvrtine imali prednost od 13 koševa (17:30). Loša je bila igra u obrani naših košarkaša o čemu govori i brojka od 30 primljenih koševa u 10 minuta. Makarani su obranu fokusirali na Sinišu Štembergera, koji je tako ostao bez očekivanog učinka a osim borbenog Dragonjića raspoloženih igrača u domaćem sastavu nije bilo. Do poluvremena je bilo +20 (30:50) i utakmica je bila praktički riješena. Pokušao je trener Dragojević i zonskom obranom koja je u jednom razdoblju bila učinkovita, ali gostujući košarkaši nisu dopustili da njihova prednost padne ispod 14 koševa. Do zaslužene pobjede "Amforu" su predvodili Morris i Primorac, u redovima "Crikvenice" najbolji je bio Dragonjić.
Sutra naši košarkaši u 18:30 igraju protiv "Đakova".
U drugoj današnjoj utakmici u uzbudljivoj završnici "Medveščak" je pobijedio "Vindiju" 90:88

Izjave trenera:

Nenad Videka („Amfora“): Prva utakmica na turniru je uvijek najteža, a ova posebno, stoga što smo došli iz Makarske 2-3 sata prije utakmice. Međutim, uspjeli smo nadigrati domaćine i doći do vrlo važne pobjede. Bez lažne skromnosti, imam jako dobru ekipu na svim pozicijama, koja se puno podigla u zadnjih 7 dana, pogotovo nakon utakmice u Zadru protiv „Diadore“. Nakon ove vrlo važne pobjede protiv dobre domaće ekipe naša su očekivanja velika.
Zoran Dragojević („Crikvenica“): Čestitam košarkašima „Amfore“ na zasluženoj pobjedi, bili su bolja ekipa na terenu. Mi nismo bili pravi, možda smo malo podlegli pritisku, ali još uvijek imamo šanse za prolaz. Stoga ovu utakmicu trebamo zaboraviti, koncentrirati se na sljedeće protivnike i nadati se najboljem.

MEDVEŠČAK -VINDIJA 90:88 (12:17, 41:42. 59:69, 90:88)

Crikvenica, 30.6.2021. Gradska sportska dvorana. Gledatelja:50. Suci: Žagar, Miletić i Copić.
MEDVEŠČAK: Hasanbegović, Rezo 17, Rukavina, Stasjuk 13, Skorić 5, Grgić 5, Barač, Božan, Živković 20, Vuković, Gatarić 3, Balaško 27. Trener: Damir Miljković.
VINDIJA: Pavlic 28, Ostoić, Tibor Kovačić 8, Jerešić 1, Čevra 11, Koščak, Kelemen, Kapustić 8, Borna Kovačić, Šutalo 21, Novak 11. Trener: Velimir Mudri.