Poraz košarkaša u drugoj utakmici kvalifikacija

KVALIFIKACIJE ZA ULAZAK U 1. LIGU

2. kolo: PODRAVAC – CRIKVENICA 86:65 (25:18, 20:14, 17:13, 24:20).

Virje, 27.4.2023. SŠD Virje. Gledatelja: 400. Suci: Copić, Kumrić i Lipovac.

PODRAVAC: Stefan Zadravec 25 (5-5), Julian Zadravec 12 (1-2), Benotić 3, Šestak 9 (1-1), Vedrić 15, Molnar 9, Sušanj, Laić, Stajku 7 (1-4), Šamarija, Hrežnjak 2, Šoš 4.
CRIKVENICA: Šulentić 11, Šamanić 5 (1-2), Karabaić 18 (4-4), Vilušić 2 (2-4), Zorić 14 (1-2), Latin, Domijan, Car 5, Mandžuka 3, Sviben, Perić 7.

Pobjedom protiv „Crikvenice“ košarkaši „Podravca“ potvrdili su da su glavni favoriti za plasman u 1. košarkašku ligu. Nakon početnog vodstva „Crikvenice“ i (4:7) domaći košarkaši pogodili su 3 vezane trice te su ubrzo došli na prednost od 11 koševa razlike (21:10). Reagirao je trener Dragojević, umjesto Vilušića i Šulentića uveo je Mandžuku i Perića, nakon čega su Crikveničani serijom 8:0 smanjili na 21:18. No domaći su se pribrali i do kraja prve četvrtine poveli 25:18.
U drugoj četvrtini „Podravac“ u 15. minuti dolazi na +13 (35:22) zahvaljujući ponajviše promašajima (previše) zicera naših košarkaša, dok su s druge strane domaći bili puno precizniji i na odmor se otišlo njihovim vodstvom 45:32.
„Crikvenica“ je puno angažiranije ušla u nastavak, preko Zdeslava Zorića polako su smanjivali prednost (47:40), zahvaljujući tome što su u napadu forsirali igru u reketu, za koju domaći nisu imali rješenja. Unatoč tome nisu uspjeli uhvatiti rezultatski priključak, previše je bilo grešaka i promašenih šuteva izvana.
Domaći su uz podršku svojih brojnih navijača u trećoj četvrtini došli do prednosti od +17 (62:45) i utakmica je praktički bila odlučena.
Sredinom zadnje četvrtine „Podravac“ je vodio 76:56 nakon čega su oba trenera u igru uvela igrače iz pričuve, pa se do kraja igralo u revijalnom tonu i „Podravac“ je došao do pobjede od 86:65.
Košarkaši „Crikvenice“ i dalje su u igri za ulazak u 1. ligu, danas igraju protiv „Mislava“ iz Podstrane koji je u svojoj prvoj utakmici poražen od „Sesveta“ 67:66.