Poraz košarkaša na startu prvoligaškog natjecanja

1. kolo: CRIKVENICA – MLADOST 74:90 (21:18, 15:25, 21:21, 17:26)

Crikvenica, 7.10.2023. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Matek, Šverko i Patača.
CRIKVENICA: Šamanić, Karabaić 15, Šulentić 11, Zorić 11, Matić 7, Tomas 9 , Smoković, Car, Perić 12, Ćošić, Gazdić, Pepelar 9.
MLADOST: Anzulović 18, Zemljić, Mršić 28, Volčanšek 9, Ljubičić 7, Barać, Pešić, Kroflin, Pavković 8, Subašić 7, Škrobot, Matleković.

Neuspješna je bila premijera košarkaša „Crikvenice“ u Prvoj ligi. Poletna, vrlo mlada momčad zagrebačke „Mladosti“ (druga momčad „Cedevite Junior“) zasluženo je sinoć uzela bodove u Gradskoj sportskoj dvorani. Mladi zagrebački košarkaši predvođeni Lukom Mršićem (28p) predveli su dopadljivu košarku s agresivnom obranom preko cijelog terena protiv koje se „Crikvenica“ dosta mučila.
Premda, konačni rezultat ne oslikava slijed događaja na terenu, razlika od +16 koševa je previsoka i posljedica je nekoliko dalekometnih trica koje su gosti postigli u samoj završnici utakmice. Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su preuzeli vodstvo i na poluvrijeme su otišli s prednošću od 7 koševa (36:43). To su vodstvo uspjeli sačuvati sve do kraja utakmice, iako se „Crikvenica“ 6 minuta prije kraja utakmice primakla na minus od samo jednog poena (67:68). Petorka Matić – Pepelar – Karabaić – Perić – Zorić igrala je zadnju četvrtinu i došla je blizu pozitivnog rezultata, ali gosti su preciznim šutevima izvana i sigurnom realizacijom slobodnih bacanja održali prednost. Kad su se energetski potrošili u zadnje dvije minute domaći košarkaši su potpuno pali i „Mladost“ je zasluženo pobijedila.