Pobjedom u Labinu nogometaši ostali u utrci za prvo mjesto

1 - Domagoj Barac
2 - Amir Mašić

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

23. kolo: RUDAR TRANS EURO - CRIKVENICA (1:3)

Labin, 7.5.2022. Stadion Zelenice. Gledatelja: 100. Sudac: Tićak (Rijeka). Pomoćni suci: Bilić (Zagreb) i trklja (Petrinja).

Strijelci: 1:0 Ivan Macan (4'); 1:1 Amir Mašić (8'); 1:2 Buršić (78'); 1:3 Šarković (88')

RUDAR TRANS EURO: Tony Macan, Načinović, Giljanović, Ivan Macan, Juričić (od 46' Blow), Golja, Van Wey, Bocaux (od 76' Bilić), Kurtić, Stepčić, Rudan. Trener: Paliska.

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović, Butorac, Šarković, Buršić (od 90' Vukajlović), Barac, Amir Mašić (od 90' Adnan Mašić), Antanasković. Trener: Vukelić

Nogometaši "Crikvenice" su s tri nova boda danas osvojena u Labinu zadržali korak s "Jadranom" u utrci za naslov prvaka. Utakmicu protiv "Rudara TE" obilježila je revija promašaja naših nogometaša koji su nakon dobre igre mogli pobijediti i puno većim rezultatom.

Počelo je vatreno, poveli su domaći golom Ivana Macana u 4. minuti koji je iskoristio mlaku reakciju obrane i savladao Baričevića. Svega 4 minute kasnije izjednačio je Amir Mašić spretno iskoristivši grešku domaće obrane.
Od tada pa dokraja poluvremena "Crikvenica" je imala terensku inicijativu iz koje su nastajale brojne prilike za postizanje gola.
U 21. minuti je Mašić pucao tik uz stativu, potom je u dvojbenoj situaciji u šesnaestercu srušen Bogdanić, ali sudac nije sudio ništa. Par minuta kasnije lijep pokušaj Antanaskovića s ruba kaznenog prostora završio je kraj desne stative.
Redale su se opasne situacije pred domaćim golom, u 37. minuti zakuhali su Mašić i Buršić, no domaći su uspjeli blokirati njihove udarce iz blizine. Raspoloženi Buršić koji je bio stalna napast za domaću obranu pucao je glavom preko gola u 43. minuti, a do kraja poluvremena još je Bogdanić iz slobodnjaka pucao kraj gola.
"Crikvenica" je i drugom poluvremenu nastavila s redanjem šansi za gol koje su se pretvorile u pravu reviju promašaja. U 61. minuti Buršić je odlično ubacio za Butorca koj je pred praznim golom loše zahvatio loptu i od gola opet ništa. Nešto kasnije Šarković se efektno oslobađa svog čuvara i pogađa stativu. Potom Butorac odlično upošljava Alilovića no ni on nije precizan, puca preko gola. Par minuta kasnije Šarković izlazi sam pred golmana no ni ovu priliku ne uspijeva realizirati.
Kad su već simpatizeri "Crikvenice" počeli strahovati da će im se ove silne propuštene prilike "obiti o glavu", u pravom trenutku zabio je Josip Buršić. U 78. minuti je još jednom prevario svog čuvara i iz blizine kroz noge golmanu Macanu pogodio za 1:2.
Konačnih 1:3 postavio je Dino Šarković u 88. minuti preciznim udarcem nakon što ga je odlično poslužio Mašić.
U samoj sudačkoj nadoknadi "Crikvenica" je mogla postići još dva gola. Najprije je neprecizan bio Buršić, a onda je Vukajlović osvojio loptu ispred svog kaznenog prostora, potom je poveo preko cijelog terena i sam izbio pred golmana Macana, međutim lopta koju je uputio zavšila je pokraj gola.
"Crikvenica" je sasvim zasluženo došla do pobjede koja je mogla biti izražena i s većom razlikom, no veseli što je prekinut negativan niz i to u pravom trenutku, uoči subotnjeg derbija u Crikvenici protiv vodećeg "Jadrana".