Pobjedom protiv Porečana "Crikvenica" ostala u utrci za prvo mjesto!

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

24. kolo: CRIKVENICA - JADRAN-POREČ  2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Prpić (84'),  2:0 Vukajlović (90'+3')

Žuti kartoni: Bogdanić, Barac, Imeraj ("Crikvenica"), Perković, Sumić ("Jadran-Poreč")

Crikvenica, 14.5.2022. Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Vidulin (Kanfanar). Pomoćni suci: Radošević (Gospić) i Tonković (Otočac).

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Alilović, Butorac, Šarković (od 72' Imeraj), Buršić, Mašić (od 72' Vukajlović), Antanasković, Barac.
JADRAN-POREČ: Pavlić, Šverko, Mofardin, Al Tharwan, Hmura (od 73' Ivetić), Lepinjica, Perković (od 62' Vlizlo), Sumić, Marinković, Abramović (od 90' Baryan), Bernobić.

Sve elemente pravog derbija imala je utakmica dviju prvoplasiranih momčadi na ligaškoj ljestvici, „Crikvenice“ i „Jadrana-Poreč“, od prikazanog na terenu do ozračja u gledalištu.
Derbi je imao svoju uvertiru, posebne gošće nogometaša „Crikvenice“ bile su sjajne odbojkašice ŽOK-a „Crikvenica“, kojima su nogometaši čestitali na nedavno osvojenom naslovu prvakinja 2. lige. Lijepa gesta uprave NK „Crikvenica“ koja dodatno pridonosi zbližavanju crikveničkih sportaša iz različitih sportova. A u gledalištu su bile i rukometašice „Murvice“, košarkašice te brojni drugi sportaši i ljubitelji sporta kojih je na Gradskom stadionu bilo najviše ove sezone.
Glavnu riječ na tribinama imala je nedavno formirana navijačka skupina „Matkovići“ koja nije stala s navijanjem cijelu utakmicu i bila je značajna podrška domaćim nogometašima. U Crikvenici se nakon dugo vremena osjetila prava domaćinska atmosfera, premda su i gosti imali svoje navijače, iz Poreča je pristiglo sedamdesetak pripadnika njihovih navijačke skupine „Šajete“. Treba istaknuti odličnu organizaciju utakmice domaće uprave, tako da je ova utakmica protekla bez ikakvih problema.

Važnost utakmice učinila je da su obje ekipe s puno opreza ušle u igru tako da je najveći dio prvog poluvremena protekao u taktičkom nadmudrivanju između dva šesnaesterca. Igralo se u vrlo visokom ritmu, a prvu izglednu priliku imali su domaći u 24. minuti. Buršić je proigrao Mašića, ovaj Butorca, no njegov pokušaj iz blizine je završio u korneru.
Gosti su opasno zaprijetili u 38. minuti, odlično je s dvadesetak metara pucao Šverko, a još bolje je njegov udarac obranio Baričević. Nekoliko minuta kasnije opet su Buršić i Mašić bili opasni pred golom gostiju, ali opet je gostujuća obrana spriječila pogodak. Na drugoj strani, u samoj završnici prvog poluvremena, Abramović je dobro ciljao ali je Baričević još jednom odličnom obranom spasio svoja vrata.
Drugo poluvrijeme nastavilo se u istom visokom ritmu, a konkretnije su u nastavak krenuli gosti. Najprije je u 48. minuti Baričević skinuo ispod prečke jedan nimalo bezazlen udarac Sumića iz daljine, da bi potom poslije kornera glavom pucao Lepinjica, nakon čega je Antanasković otklonio opasnost pred domaćim golom.
Sumić je ponovno zaprijetio u 56. minuti, ali  je poslao loptu pored gola, a Baričević je još jednom sjajno reagirao u 60. minuti kada je obranio Al Tharwanov pokušaj iz slobodnog udarca s 18 metara.
„Crikvenica“ je do pobjede došla u samoj završnici utakmice, Alilović je prebacio loptu na lijevi bok do Antanaskovića, ovaj je ubacuje u gostujući peterac gdje se neometan našao Domagoj Prpić, koji sigurno pogađa za 1:0 i veliko slavlje domaćih.
Porečani su krenuli po izjednačenje i umalo su do njega došli nakon jedne (i jedine) nesigurnosti odličnog golmana Baričevića, no lopta ipak nije prešla gol-liniju. Potvrda velike pobjede „Crikvenice“ stigla je u sudačkoj nadoknadi, kad je na jednu kontru gostujući vratar Pavlić potpuno bespotrebno istrčao na nekih tridesetak metara od svog gola i izgubio loptu u dvoboju s Vukajlovićem. Domaći veznjak je potom iskosa odlično pogodio prazna vrata za nedostižnih 2:0. „Crikvenica“ je tako sasvim zasluženo došla do velike pobjede kojom se „Jadranu“ primakla na samo bod zaostatka, dva kola prije kraja prvenstva.
Uslijedilo je veliko slavlje domaćih nogometaša i njihovih navijača koji će sigurno u velikom broju sljedeće subote doći na Bahalin gdje se igra „vječiti derbi“ između „Vinodola“ i „Crikvenice“. Ovoga puta susjedski derbi ima i ogroman ulog, Crikveničanima su bodovi važni za osvajanje prvog mjesta, a Novljanima u borbi za opstanak.